Lucky lou Lifestage Adult Sterilized Fågel & Nöt, 200 g

Helfoder för steriliserade katter & soffpotatisar

23 kr

(115 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För katter med minskat energibehov
  • Med högkvalitativt protein
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Adult Fågel & Kyckling, 3 kg

Lucky lou Lifestage Adult Sterilized Fågel & Nöt, 200 g 23 kr (115 kr / kg)
Lucky lou Food Code Adult Fågel & Kyckling, 3 kg 289 kr (96 kr / kg)
Totalpris: 312 kr
Beskrivning

Coola katter, se hit! Detta våtfoder ger din katt allt den behöver varje dag, med naturen som förebild. Det är inte bara en högkvalitativ näringsmässig grund för ett vitalt kattliv, utan smakar dessutom fantastiskt gott. För detta lämnar din katt gärna varje mus åt sidan.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Särskilt recept för steriliserade katter och mindre aktiva katter med minskat energibehov
  • Med fjäderfä, nötkött, selleri och cikoria
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen en mängd som motsvarar 3 - 5% av din katts kroppsvikt.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-014770
Innehåll: 200 g
EAN: 4260688853770
Tillverkarnr.: 014770
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Adult
: Övervikt, Steriliserad och kastrerad
: Lifestage
Sammansättning

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,6 % Geflügel- und Rindersud, 10 % Nötkött (Herz, Muskelfleisch, Lever, Lung), 1,2 % Sellerie, 1,2 % Chicorée, 1 % Mineralstoffe

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,2 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 4,5 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 88,55 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
L-karnitin 3a910 200 mg
DL-Methionin (3c304) 500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Adult Sterilized Fågel & Nöt

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder