Lucky lou Lifestage Kitten Mix-Box, 6x125g (750 g)

Den läckra, färgglada mixen för din lilla katt

92 kr 103 kr -11%

(123 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 6x125g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumhelfoder för kattungar
  • Med 3 olika sorter
  • Åldersanpassad sammansättning

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Kitten Fågel & Kyckling, 340 g

Lucky lou Lifestage Kitten Mix-Box, 6x125g (750 g) 92 kr (123 kr / kg)
Lucky lou Food Code Kitten Fågel & Kyckling, 340 g 51 kr (150 kr / kg)
Totalpris: 143 kr
Beskrivning

Barn älskar variation - och det gäller även kattungar! I denna box finns 3 läckra sorter våtfoder som ger härlig variation i matskålen och förser din lilla favorit med alla viktiga näringsämnen för en bra start på ett vitalt kattliv. Recepten är framtagna med naturen som förebild och smakar dessutom bättre än vilken mus som helst.

  • Högkvalitativt helfoder för kattungar
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Med fjäderfä och morötter
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Detta ingår:

  • Lifestage Kitten Fjäderfä
  • Lifestage Kitten Fjäderfä & Nötkött
  • Lifestage Kitten Fjäderfä & Öring

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen små portioner efter din katts behov tills den är fullvuxen. Anpassa därefter portionerna efter kattens kroppsbyggnad.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-014415
Innehåll: 750 g
EAN: 4260688855415
Tillverkarnr.: 014415
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Kitten
: Lifestage
Sammansättning

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Forellensud, 10 % Forelle, 2 % morötter, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Rindersud, 10 % Nötkött (Herz, Muskelfleisch, Lever, Lung), 2 % morötter, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

70 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügelsud, 2 % morötter, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,3 %
råfiber 0,3 %
Råoljor och fetter 5,3 %
Rohasche 2,8 %
Fuktighet 79 %
metaboliserbar energi 95,34 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1,5 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,8 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5,8 %
Rohasche 2,6 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 94,5 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1,5 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,3 %
råfiber 0,5 %
Råoljor och fetter 5,4 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 92,21 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Kitten Mix-Box

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder