Lucky lou Lifestage Pouch Kitten Fågel, 300 g

Det bästa för små gourmeter

28 kr

(93 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumhelfoder för kattungar
  • Åldersanpassat recept
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Adult Fågel & Kyckling, 3 kg

Lucky lou Lifestage Pouch Kitten Fågel, 300 g 28 kr (93 kr / kg)
Lucky lou Food Code Adult Fågel & Kyckling, 3 kg 289 kr (96 kr / kg)
Totalpris: 317 kr
Beskrivning

Coola katter, se hit! Detta våtfoder ger din kattunge allt den behöver varje dag, med naturen som förebild. Det är inte bara en högkvalitativ näringsmässig grund för ett vitalt kattliv från första början, utan smakar dessutom fantastiskt gott. För detta lämnar din katt gärna varje mus åt sidan.

  • Högkvalitativt helfoder för kattungar
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Med fjäderfä och morötter
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen små portioner efter din katts behov tills den är fullvuxen. Anpassa därefter portionerna efter kattens kroppsbyggnad.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-14870
Innehåll: 300 g
EAN: 4260688856870
Tillverkarnr.: 14870
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Kitten
: Lifestage
Sammansättning

70 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügelsud, 2 % morötter, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,3 %
råfiber 0,5 %
Råoljor och fetter 5,4 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 92,21 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Pouch Kitten Fågel