Miamor Feine Beute Burk 400g, Kalkon (400 g)

Helfoder för katter

23 kr

(58 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Kalkon

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Skonsamt tillagat kött
  • Utan spannmål
  • Med viktigt taurin

Ofta köpt tillsammans med Royal canin Ageing 15+, 400 g

Miamor Feine Beute Burk 400g, Kalkon (400 g) 23 kr (58 kr / kg)
Royal canin Ageing 15+, 400 g 103 kr (258 kr / kg)
Totalpris: 126 kr
Beskrivning

Som äkta köttätare behöver Katter en kost som tillgodoser deras instinktiva sug efter kött. Kattfodret "Feine Beute" från Miamor avstår därför medvetet från spannmål och satsar istället på en omsorgsfullt sammansatt köttblandning som uppfyller din katts naturliga smak och näringsfysiologiska behov.

  • Hög andel naturliga köttbitar
  • Skonsamt tillagat
  • Utan spannmål eller soja
  • Utan färgämnen och konserveringsmedel
  • Med viktigt taurin

Utfodringsrekommendation: För djur med ca 4 kg kroppsvikt rekommenderas ca 1/2 burk per dag. Mängden varierar beroende på ålder, aktivitet och ras. Se även till att det alltid finns tillräckligt med dricksvatten.

Artikelnr.: MAR-180975
Innehåll: 400 g
EAN: 4000158744623
Tillverkarnr.: 180975
Varumärken: Miamor
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Miamor Feine Beute Burk 400g

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder