Mjamjam Ren Häst, 200 g

Helfoder för hundar

24 kr 26 kr -8%

(120 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturligt
  • Ren köttnjutning
  • Premiumkvalitet

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg

Mjamjam Ren Häst, 200 g 24 kr (120 kr / kg)
Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg 695 kr (70 kr / kg)
Totalpris: 719 kr
Beskrivning

Våtfodret från Mjamjam skämmer bort din hund med fyllig smak, enastående kvalitet och en gnutta kärlek. Hästkött som enda proteinkälla får garanterat din hunds smaklökar att jubla och ger en värdefull, artanpassad måltid. Så att din älskling får allt den behöver.

Det du inte hittar i detta foder är konserverings- och smakämnen, vegetabiliska biprodukter eller köttmjöl. Fodret är även fritt från socker, spannmål och laktos.

Utfodringsrekommendation:

Hundens vikt 5-10 kg 10-20 kg 20-35 kg 35-65 kg
Fodermängd per dag 200-400 g 400-800 g 800-1200 g 1200-2000 g

Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206146
Innehåll: 200 g
EAN: 4260512872755
Tillverkarnr.: 206146
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från laktos, Monoprotein, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

73 % Pferdefleisch/-herz/-magen/-leber/-lunge, 26 % Fleischbrühe, 0,5 % Eierschalen getrocknet, 0,5 % Mineraler

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11,5 %
Fettgehalt 5 %
Rohasche 1,5 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,3 %
Phosphor 0,22 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Mangan-II-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Ren Häst

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder