Nikolaus Nature animal IMUN® Cat, 50 g
Eftersom ett intakt immunförsvar är av stor betydelse
322 kr
(6 440 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Naturlig sammansättning
- För uppgradering av grundfodret
- GMO-fri
Beskrivning
Oavsett om det handlar om allergier, intoleranser, bakterier eller veterinärer - immunförsvaret arbetar dygnet runt för att möta dessa utmaningar. För att kunna stå emot dessa påverkan ännu bättre är det viktigt att ge katten alla viktiga näringsämnen utöver en värdefull basdiet. IMUN Complex innehåller en naturlig sammansättning av noggrant utvalda råvaror för att ge bästa möjliga näring.
Matningsrekommendation:
Per ca 5 kg kroppsvikt 3/4 måttsked.
Det rekommenderas att utfodra hela burken eller att följa en terapirekommendation. Skaka burken lite innan du använder den.
Tips: Utfodra alltid gradvis i början - lös upp eller tillsätt godis.
| Artikelnr.: | XVA-NN-OV.00202P0050 |
|---|---|
| Innehåll: | 50 g |
| EAN: | 9120081880184 |
| Tillverkarnr.: | OV.00202P0050 |
| Varumärken: | Nikolaus Nature animal |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara svalt, torrt och skyddat från ljus |
| : | Fri från genetiskt modifierade organismer |
Ingredienser
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin E (3a700) | 11.000 mg |
| Zink som zinkkelat av hydroxianalogen av metionin | 3.400 mg |
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Råprotein | 22 % |
| råfiber | 6 % |
| Råoljor och fetter | 16 % |
| Rohasche | 13 % |
Sammansättning
Omega-3-Fettsäuren (vegan), Plasmaprotein, Chitosan/Chitin (aus Weich- und Krebstieren), Katzenkralle (Uncaria tomentosa), Schwarzkümmelkuchen, Neem-Extrakt, Nachtkerzenölpulver (Gamma-Linolensäure), Kalciumkarbonat, kattmynta, natürliches Vitamin B aus Buchweizenkeimling, Vitamin E (d-Alpha-Tocopherol), Zink (als Zinkchelat des Hydroxyanaloges von Methionin)
Juridisk information
| Tillverkare: | N. Ludwig GmbH, Johann Schreiner Straße 3b, 8074, Raaba-Grambach, Österrike, office@nikolaus-nature.com, www.nikolaus-nature.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Nikolaus Nature animal IMUN® Cat
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering