Nikolaus Nature animal OV-DERMA® Dog Pulver, 150 g
Blandning av svart kummin, nattljus, biotin etc.
548 kr
(3 653 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Vård av hud och päls från insidan
- Samordnade mikronäringsämnen
- För daglig tilläggsutfodring
Beskrivning
Näringsbrist visar sig ofta i huden, pälsen och klorna. Så det händer gång på gång att pälsen blir matt och tråkig, att huden blir röd och att klorna blir sköra. Däremot utstrålar djuret välbefinnande genom en stark och glänsande päls.
OV-DERMA kombinerar viktiga mikronäringsämnen som är specifikt inriktade på hundens dermatologiska behov för att ge bästa möjliga stöd.
Matningsrekommendation:
| Artikelnr.: | XVA-NN-OV.00122.P0150 |
|---|---|
| Innehåll: | 150 g |
| EAN: | 9120081880368 |
| Tillverkarnr.: | OV.00122.P0150 |
| Varumärken: | Nikolaus Nature animal |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara svalt, torrt och skyddat från ljus |
| : | Fri från genetiskt modifierade organismer |
Ingredienser
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin E | 18 mg |
| C-vitamin (som askorbinsyra) | 23 mg |
| Biotin | 350 µg |
| L-Carnitin | 42 mg |
| Zink som zinkkelat av hydroxianalogen av metionin | 3,4 mg |
tekniska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| bentonit | 32 mg |
Ingredienser
Linfrön[1], Tårta med svart kummin, Calciumcarbonat, Proteinhydrolisater, Fiskoljepulver, Kanel, Kattklo extrakt, Papayafruktextrakt, Neem, Pulver av nattljusolja
- extruderad
Juridisk information
| Tillverkare: | N. Ludwig GmbH, Johann Schreiner Straße 3b, 8074, Raaba-Grambach, Österrike, office@nikolaus-nature.com, www.nikolaus-nature.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Nikolaus Nature animal OV-DERMA® Dog Pulver
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering