Quiko

Quiko

Varumärket Quiko har över 50 års erfarenhet inom fågeluppfödning och producerar foder av hög kvalitet för burfåglar, nyttodjur och smådjur.

Filtrera och sortera

Pris Djurslag Fågelart Egenskaper Livsfas
Filter

Quiko: 1 - 30 av 77 artiklar

Quiko Hörulle för Smådjur

Quiko Hörulle för Smådjur, 75 g

  • Av hö & blommor
  • Artanpassat gömställe
  • Helt ätbar
46 kr

Leverans till 12. oktober

Quiko Fågelbox för Transport

Quiko Fågelbox för Transport, stor

  • Med lufthål
  • Finns i 2 storlekar
10 kr 11 kr

Leverans till 12. oktober

Quiko Igelmat

Quiko Igelmat, 3.000 g

  • Äggkex, insekter & kött
  • Perfekt för vår & höst
  • Med extra protein
243 kr (81 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Vitaminkalk för Burfåglar

Quiko Vitaminkalk för Burfåglar, 500 g

  • Med vitaminer & spårämnen
  • Enkel att ge
  • Återförslutningsbar
142 kr 150 kr (284 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Intensiv Röd för Rödfärgade Burfåglar

Quiko Intensiv Röd för Rödfärgade Burfåglar, 50 g

  • Med vitaminer & kantaxantin/carophyll
  • För foder & dricksvatten
  • Återförslutningsbar
92 kr (1 840 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Mineralgritsten 90 x 60 x 130 mm för Burfåglar

Quiko Mineralgritsten 90 x 60 x 130 mm för Burfåglar, 900 g

  • Högkvalitativ mineralkälla
  • Lättsmält
  • Perfekt under uppfödning & ruggning
46 kr (51 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko HF Kalcium för Höns

Quiko HF Kalcium för Höns, 1.000 ml

  • För höns & fjäderfä
  • Optimal under värpningsfasen
  • För foder & dricksvatten
184 kr (184 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Canthaxantin för Burfåglar med Rödfaktorer

Quiko Canthaxantin för Burfåglar med Rödfaktorer, 100 g

  • Med Canthaxanthin-Carophyll
  • Löslig i varmt vatten
  • Återförslutningsbar
243 kr (2 430 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitacombex V Multivitaminsaft för Burfåglar

Quiko Vitacombex V Multivitaminsaft för Burfåglar, 500 ml

  • God smak
  • För daglig användning
  • Återförslutningsbar
196 kr (392 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Quiko HF Äggfoder för Höns

Quiko HF Äggfoder för Höns, 2.000 g

  • Stöd i värpvardagen
  • Med äggkex, vitaminer & honung
  • Högt proteininnehåll
161 kr (81 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Vitamin E Kanarier, Parakiter & Burfåglar

Quiko Vitamin E Kanarier, Parakiter & Burfåglar, 140 g

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder
  • Optimal under häckningsperioden
  • Återförslutningsbar
138 kr (986 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Multivitamin för Vitaminförsörjning av Burfåglar

Quiko Multivitamin för Vitaminförsörjning av Burfåglar, 150 g

  • Lösligt i kallt vatten
  • För daglig utfodring
  • Återförslutningsbar
92 kr (613 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Intensiv Gul för Gulfärgade Burfåglar

Quiko Intensiv Gul för Gulfärgade Burfåglar, 50 g

  • Vitaminer, mineraler & spårämnen
  • För foder & dricksvatten
  • Återförslutningsbar
138 kr (2 760 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Beta Karoten för Rödfärgade Burfåglar

Quiko Beta Karoten för Rödfärgade Burfåglar, 100 g

  • Med beta-karoten & ytterligare vitaminer
  • För foder & dricksvatten
  • Lösligt i varmt vatten
150 kr (1 500 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Special R Äggfoder för Alla Rödgrundade Fågelarter

Quiko Special R Äggfoder för Alla Rödgrundade Fågelarter, 500 g

  • Optimalt vid avel & ruggning
  • Innehåller kantaxantin/carophyll
  • Kan användas året runt som konditionsfoder
57 kr (114 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitamin E Liquid Kanarier, Parakiter & Burfåglar

Quiko Vitamin E Liquid Kanarier, Parakiter & Burfåglar, 200 ml

  • För foder & dricksvatten
  • Under häckningssäsongen
  • Återförslutningsbar
184 kr (920 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Quiko Mineralgrit med Muskelsten för Burfåglar

Quiko Mineralgrit med Muskelsten för Burfåglar, 1.500 g

  • Stödjer en normal mineralbalans
  • Med magsingel som kvarn
  • För daglig giva
80 kr (53 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar

Quiko Classic Äggfoder för Burfåglar, 500 g

  • För prydnadsfåglar & skogsfåglar
  • Optimalt under uppfödning & ruggning
  • Året runt som konditionsfoder
54 kr 57 kr (108 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Mix Forte Bt Mineralfoder för Brevduvor

Quiko Mix Forte Bt Mineralfoder för Brevduvor, 500 g

  • Främjar en hälsosam utveckling
  • Perfekt under avelsperioden
  • Även för ungfåglar
161 kr (322 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Special Äggfoder för Kanarier

Quiko Special Äggfoder för Kanarier, 5.000 g

  • Perfekt under uppfödning & ruggning
  • Året runt som konditionsfoder
  • Återförslutningsbar
336 kr (67 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Med med Oreganoolja för Burfåglar

Quiko Med med Oreganoolja för Burfåglar, 75 g

  • Med naturlig oreganoolja
  • Praktisk pulverform
  • Ges dagligen
231 kr (3 080 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Biotin M för Burfåglar

Quiko Biotin M för Burfåglar, 150 g

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder
  • Lösligt i kallt vatten
  • Återförslutningsbar
208 kr (1 387 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Med V Liquid med Oreganoolja för Burfåglar

Quiko Med V Liquid med Oreganoolja för Burfåglar, 30 ml

  • Stödjer det normala välbefinnandet
  • Utfodring via dricksvatten eller foder
  • Ges dagligen
80 kr (2 667 kr / l)

Leverans till 28. oktober

Quiko Scharpie, Natur Bomaterial

Quiko Scharpie, Natur Bomaterial, 1.000 g

  • För undulater, kanariefåglar & mer
  • Perfekt för äggläggning
  • Extra varmt
103 kr (103 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Badsalt för Burfåglar

Quiko Badsalt för Burfåglar, 1.000 g

  • För badvattnet
  • Perfekt under ruggning
  • Tar bort hudflagor & damm
266 kr (266 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Birdol Bad- & Dricksvattentillsats för Burfåglar

Quiko Birdol Bad-​ & Dricksvattentillsats för Burfåglar, 250 ml

  • Med glycerin & eukalyptus
  • För en ren & välvårdad fjäderdräkt
  • Ges dagligen
278 kr (1 112 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar

Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar, 100 g

  • Av kokosfibrer & kolvhirs
  • Helt ätbar
  • För upphängning & placering
92 kr (920 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Vitamin A-D-E-C för Burfåglar

Quiko Vitamin A-​D-​E-​C för Burfåglar, 100 ml

  • Balanserad sammansättning
  • Före häckningssäsongen
  • Efter kurer mot koccidier
115 kr (1 150 kr / l)

Leverans till 28. oktober

Quiko Mini Popcorn för Fåglar

Quiko Mini Popcorn för Fåglar, 170 g

  • Kan ges rå eller poppad
  • Optimal för papegojor, kakaduor & aror
  • Rik på mineraler
57 kr (335 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitacombex NA - Multivitaminsaft för Smådjur

Quiko Vitacombex NA -​ Multivitaminsaft för Smådjur, 500 ml

  • För kaniner & gnagare
  • Stödjer den normala vitaminförsörjningen
  • Återförslutningsbar
196 kr (392 kr / l)

Leverans till 09. oktober