Quiko Pilörtsört Mald för Burfåglar med Mörka Pigmenteringar & Horndelar, 250 g

Stödjer mörk pigmentering

138 kr

(552 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 g

Bara 2 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 100 % ren trampört
  • Högkvalitativt enskilt fodermedel
  • Återförslutningsbar

Ofta köpt tillsammans med Quiko Multivitamin för Vitaminförsörjning av Burfåglar, 375 g

Quiko Pilörtsört Mald för Burfåglar med Mörka Pigmenteringar & Horndelar, 250 g 138 kr (552 kr / kg)
Quiko Multivitamin för Vitaminförsörjning av Burfåglar, 375 g 173 kr (461 kr / kg)
Totalpris: 311 kr
Beskrivning

Detta högkvalitativa enskilda fodermedel består av 100 % ren trampört och stödjer den mörka pigmenteringen av horndelarna.

  • Av ren trampört
  • Finmalen
  • Stödjer mörk pigmentering
  • Återförslutningsbar - håller sig fräsch länge

Utfodringsrekommendation:

  • Blanda 50 g trampört (= 2 matskedar) i 1 kg Quiko äggfoder
Artikelnr.: QUO-200152
Innehåll: 250 g
EAN: 4019181201522
Tillverkarnr.: ART06374 /
Varumärken: Quiko
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Undulat, Större parakit, Kanariefågel, Finkar, Kakadua, Dvärgpapegoja, Papegoja, Exotiska fåglar
Foderdeklaration: Enfoder
Sammansättning

Knöterich gemahlen (Polygonum aviculare L.)

Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Ardapcare, Franzstraße 95, 46395, Bocholt, Tyskland, ardapcare.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Quiko Pilörtsört Mald för Burfåglar med Mörka Pigmenteringar & Horndelar