Rinti Extra Chicko Snack 170g, Kanin (170 g)

Hundgodis

69 kr

(406 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Kanin

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna hundar
  • Möra köttstrimlor
  • Låg fetthalt
  • Utan köttmjöl & soja
  • Lättsmält

Ofta köpt tillsammans med Rinti Extra Chicko Snack 170g, Lamm (170 g)

Rinti Extra Chicko Snack 170g, Kanin (170 g) 69 kr (406 kr / kg)
Rinti Extra Chicko Snack 170g, Lamm (170 g) 69 kr (406 kr / kg)
Totalpris: 138 kr
Beskrivning

Risk för beroende: När din fyrbenta vän väl har smakat detta otroligt välsmakande snack kommer hen inte att få nog! Det möra godiset består till 100 % av lättsmält och skonsamt kött som har lufttorkats varsamt och sedan förpackats säkert.

Godiset är helt fritt från tillsatt socker, soja och köttmjöl och har en låg fetthalt! För speciella njutningsstunder och glada hundansikten!

Utfodringsrekommendation:

Chicko-snacksen kan ges som belöning utöver de dagliga måltiderna. Snacksen bör inte utgöra mer än 10 % av hundens dagliga energibehov:

  • en liten hund på ca 10 kg kan få 2 st. Chicko-godbitar per dag,
  • en medelstor hund på ca 20 kg kan få 4 st. Chicko-godbitar per dag,
  • en stor hund på ca 40 kg kan få 7 st. Chicko-godbitar per dag.
Artikelnr.: RIN-106404
Innehåll: 170 g
EAN: 4000158913487
Tillverkarnr.: 106404
Varumärken: Rinti
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

95 % Kaninkött, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineraler

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 53 %
Fettgehalt 8 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 5 %
Fuktighet 18 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Rinti Extra Chicko Snack 170g

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder