Belcando Baseline Ranger Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

Torrfoder för hundar

695 kr

(56 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 12,5 kg

I lager från 21. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 27. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna, aktiva fyrbenta vänner
  • Med fisk, linfrö & johannesbröd
  • Utan vete, soja & mjölk
  • 70 % animaliskt protein
  • Tillverkat i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Belcando Lamm & potatis med Tranbär, 125 g

Belcando Baseline Ranger Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg) 695 kr (56 kr / kg)
Belcando Lamm & potatis med Tranbär, 125 g 23 kr (184 kr / kg)
Totalpris: 718 kr
Beskrivning

Jägarna bland de fyrbenta vännerna älskar detta välsmakande torrfoder: Det läckra receptet med nötkött, linfrö och johannesbröd ger variation i matskålen och tillför värdefulla näringsämnen.

Perfekt för vuxna, normalt aktiva hundar som älskar smaken av nötkött!

Utan soja, vete och mejeriprodukter. 70 % animaliskt protein.

Utfodringsrekommendation/dag:

Vikt som vuxen normalt aktiv/foder i g lite aktiv/foder i g
3 kg 60 50
5 kg 90 80
10 kg 140 130
15 kg 200 170
20 kg 240 220
25 kg 290 260
35 kg 370 330
50 kg 480 430
65 kg 590 520
80 kg 690 610
Artikelnr.: BCO-560225
Innehåll: 12,50 kg
EAN: 4002633560223
Tillverkarnr.: 560225
Varumärken: Belcando
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Fri från mjölk, Fri från vete, Fri från soja
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

Kartoffelstärke, 15 % Geflügelprotein getrocknet, Ärtmjöl, Bohnenmehl[1], 8 % Rinderprotein getrocknet, Geflügelfett, Kichererbsen, Rübentrockenschnitzel entzuckert, 2,5 % Bierhefe inaktiviert und getrocknet, 2,5 % Johannisbrotschrot getrocknet, Fischmehl aus Meeresfischen, 1,5 % laxolja, Dicalciumphosphat, 1 % linfrö, Geflügelleber hydrolysiert, Natriumchlorid, Kaliumchlorid, 0,2 % getrocknete Kräuter[2], Yucca schidigera

  1. Vicia faba
  2. Brennnesselblätter, Enzianwurzel, Tausendgüldenkraut, Kamille, Fenchel, Kümmel, Mistelkraut, Schafgarbenkraut, Brombeerblätter
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 24 %
Råprotein 0 %
Fettgehalt 14 %
Råoljor och fetter 0 %
Rohasche 6,8 %
råfiber 2,5 %
Fuktighet 10 %
Calcium 1,3 %
Phosphor 0,9 %
Natrium 0,3 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 13.000 IE
Vitamin D3 1.300 IE
Vitamin E 130 IE
Taurin 500 mg
Kupfer (Kupfer-II-sulfat-Pentahydrat) 12,5 mg
Eisen (Eisen-II-sulfat- Monohydrat) 200 mg
Mangan (Mangan-II-oxid) 40 mg
Zink (Zinkoxid) 125 mg
Jod (Kalziumjodat, wasserfrei) 2 mg
selen (Natriumselenit) 0,05 mg

tekniska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Tocopherol Extrakte aus pflanzlichen Ölen (natürliches Vitamin E) 48 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Belcando Baseline Ranger Spannmålsfritt

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder