Strö och halm för smådjur

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smådjur Egenskaper
Filter

Strö: 1 - 30 av 47 artiklar

Chipsi Strö Classic 20 kg

Chipsi Strö Classic 20 kg, 500 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
231 kr (0 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Träfiberströ

Duvoplus Träfiberströ, 10 kg

  • 100 % naturligt
  • Absorberande & hygieniskt
  • Nästan dammfritt
173 kr (17 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Bedding Linum

Bunny Bedding Linum, 12,50 l

  • Av ren linfiber
  • Håller sig torrt i upp till 14 dagar
  • Binder ammoniak
69 kr (6 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 3,40 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
46 kr (14 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Ultra Kattsand

Chipsi Ultra Kattsand, 10 l

  • 100 % granulat av mjukt trä
  • Skonsamt mot tassarna och extra absorberande
  • Binder lukt naturligt
69 kr (7 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Bunny Bedding Absorber

Bunny Bedding Absorber, 20 l

  • Som komplement till strö
  • Binder fukt och lukt
  • Av naturliga fibrer
167 kr (8 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö STRAWBERRY 60 l

Chipsi Strö STRAWBERRY 60 l, 3,20 kg

  • Rent växtbaserat & kemikaliefritt
  • Med naturlig jordgubbsdoft
  • Mycket absorberande & luktbindande
51 kr (16 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Hampfiber

Duvoplus Hampfiber, 3 kg

  • För kaniner, gnagare och reptiler
  • 100 % naturligt bottenmaterial
  • Passar djur med allergier
115 kr (38 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 15 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
196 kr (13 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Classic 3,5 kg

Chipsi Strö Classic 3,5 kg, 60 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
54 kr 57 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Cat's best Kattströ Universal

Cat's best Kattströ Universal, 5,50 kg

  • Tilläggsströ för katter, gnagare och fåglar
  • Dammfattigt och klumpfritt
  • 100 % biologiskt nedbrytbart
87 kr 92 kr (16 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Hampamatta

Bunny Hampamatta, Extra Large 120 x 50 cm

  • För dvärgkaniner och gnagare
  • Mångsidig användning
  • För burar och transportboxar
150 kr

Leverans till 12. oktober

Bunny Bedding Easy 112 x 51 cm

Bunny Bedding Easy 112 x 51 cm, turkos

  • Bekvämt och hygieniskt
  • Alternativ till strö
  • Tvättbart i 60 °C
370 kr

Leverans till 12. oktober

Bunny Hampa-Kenaf-Matta

Bunny Hampa-​Kenaf-​Matta, Large 100 x 40 cm

  • Av 100 % naturligt material
  • En mjuk och en grov sida
  • Perfekt för lek och sömn
103 kr

Leverans till 06. november

Bunny Bedding Easy XL Turkos 140 x 140 cm

Bunny Bedding Easy XL Turkos 140 x 140 cm

  • Inlägg för gnagarburar
  • Mjuk fleece på utsidan och absorberande molton på insidan
  • Perfekt för allergiker
812 kr

Leverans till 09. oktober

Bunny Bedding Easy MINI 48 x 28 cm

Bunny Bedding Easy MINI 48 x 28 cm

  • Mjuk fleece på utsidan
  • Absorberande molton på insidan
  • Skonsamt mot känsliga tassar
150 kr

Leverans till 12. oktober

Bunny Bedding Cosy

Bunny Bedding Cosy, 15 kg

  • Extra mjukt
  • Binder fukt och lukt
  • Drygt i användning
324 kr (22 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Classic 1 kg

Chipsi Strö Classic 1 kg, 15 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
16 kr 17 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Hugro Nagerfloor Maxi 40x100 cm

Hugro Nagerfloor Maxi 40x100 cm

  • Av naturlig hampfiber
  • För ett behagligt klimat i buren
  • Kan klippas till individuellt
103 kr

Leverans till 12. oktober

Chipsi Strö Citrus

Chipsi Strö Citrus, 60 l

  • Rent växtbaserat & kemikaliefritt
  • Med naturlig citrusdoft
  • Mycket absorberande & luktbindande
57 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Hugro Nagerfloor XL 50x120 cm

Hugro Nagerfloor XL 50x120 cm

  • Ren naturlig hampfiber
  • Kan även användas som bomaterial
  • Kan klippas till
196 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Back2Nature Pet Bedding Strö

Duvoplus Back2Nature Pet Bedding Strö, 30 L

  • Av återvunnet papper
  • Binder lukt
  • Hög absorptionsförmåga
324 kr (11 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Plus Green Apple

Chipsi Strö Plus Green Apple, 15 l

  • 100 % mjukträspån
  • Med frisk äppeldoft
  • Effektiv luktbindning
23 kr (2 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Cat's best Kattströ Universal

Cat's best Kattströ Universal, 22 kg

  • Tilläggsströ för katter, gnagare och fåglar
  • Dammfattigt och klumpfritt
  • 100 % biologiskt nedbrytbart
347 kr (16 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Plus Green Apple

Chipsi Strö Plus Green Apple, 60 l

  • 100 % mjukträspån
  • Med frisk äppeldoft
  • Effektiv luktbindning
65 kr 69 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Bunny Bedding UltraDry 7 kg

Bunny Bedding UltraDry 7 kg, 29 l

  • Av rent dinkel
  • Skonsamt mot tassarna
  • Extra absorberande
161 kr (6 kr / l)

Leverans till 05. november

Duvoplus Halm

Duvoplus Halm, 2,5 kg (2,50 kg)

  • 100 % naturligt
  • Behaglig doft
  • Absorberar dålig lukt
92 kr (37 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Hö 1 kg

Duvoplus Hö 1 kg, 1 kg

  • 100 % naturligt
  • Rikt på fibrer & näringsämnen
  • Bidrar till naturligt tandslitage
57 kr (57 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Träfiberströ Citron 3,6 kg

Duvoplus Träfiberströ Citron 3,6 kg, 3,60 kg

  • 100 % naturligt
  • Med citrondoft
  • Absorberande & hygieniskt
80 kr (22 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Cat's best Kattströ Universal

Cat's best Kattströ Universal, 11 kg

  • Tilläggsströ för katter, gnagare och fåglar
  • Dammfattigt och klumpfritt
  • 100 % biologiskt nedbrytbart
208 kr (19 kr / kg)

Leverans till 09. oktober