Helfoder och kompletteringsfoder för gnagare och dvärgkaniner

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smådjur Smak
Filter

Foder: 1 - 30 av 258 artiklar

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
56 kr 63 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Botanicals Mid Mix

Bunny Botanicals Mid Mix, Groblad och rosenblommor (120 g)

  • För dvärgkaniner, marsvin, deguer och chinchillor
  • Med utvalda läckra ingredienser
  • Utan färg- och konserveringsmedel
72 kr 80 kr (600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
207 kr 231 kr (48 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Kex med Bett

Bunny Kex med Bett, Frukt (50 g)

  • Extra krispigt och knaprigt
  • Passar även bra som belöning
  • Med inulin
36 kr 40 kr (720 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
72 kr 80 kr (36 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny KaninchenTraum BASIC

Bunny KaninchenTraum BASIC, 4 kg

  • Från 6 månaders ålder
  • 63 olika växtarter
  • Behovsanpassad kalciumhalt
312 kr 347 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö

Bunny FrischGras Hö, Äpple (500 g)

  • Naturlig mångfald av växter
  • Skonsamt torkad
  • Rik på fibrer och kostfiber
51 kr (102 kr / kg)

Leverans till 06. november

Bunny GastroBalance

Bunny GastroBalance, 200 g

  • Stödjer normal matsmältningsfunktion
  • Med salviablad, kamomillblommor och fänkålsfrön
  • Utan tillsatta färg- och konserveringsmedel
62 kr 69 kr (310 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny TIMOTHY

Bunny TIMOTHY, 3 kg

  • För jämnt tandslitage
  • Hög råfiberhalt främjar normal tarmfunktion
  • Perfekt kalcium-fosforhalt
196 kr (65 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny KaninchenTraum HERBS

Bunny KaninchenTraum HERBS, 1,50 kg

  • 63 olika växtarter
  • Med 6 extra örter
  • Med kamomill och tusensköna från naturskyddade ängar
144 kr 161 kr (96 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-Mars)

Bunny KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-​Mars), 4 kg

  • Balanserad sammansättning
  • Från 6 månaders ålder
  • Stödjer immunsystemets, luftvägarnas och pälsens normala funktion
396 kr 440 kr (99 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FärgmusTraum BASIC

Bunny FärgmusTraum BASIC, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Mycket hög acceptans
77 kr 86 kr (154 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Hörulle för Smådjur

Quiko Hörulle för Smådjur, 75 g

  • Av hö & blommor
  • Artanpassat gömställe
  • Helt ätbar
41 kr 46 kr

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
229 kr 255 kr (38 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature, 1,70 kg

  • Växter, örter och blommor
  • Från obehandlade ängar
  • Skonsamt varmluftstorkade
161 kr (95 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Natur Pur

Bunny FrischGras Hö Natur Pur, 750 g

  • Naturlig mångfald av gräs
  • Rik på fibrer och kostfiber
  • Skonsamt torkad
55 kr (73 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Tuggax

JR Farm Tuggax, 30 g

  • Solmogen
  • Nyskördad
  • Utan konstgjorda konserveringsmedel
25 kr 28 kr (833 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Birds Pick & Fly

JR Farm Birds Pick & Fly, 130 g

  • Med naturliga fröer
  • Perfekt sysselsättning
  • Naturligt kosttillskott
52 kr 58 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Wellness Grönsaker

JR Farm Wellness Grönsaker, 600 g

  • Ärtor, morötter & rödbeta
  • Lättsmält
  • Rik på vitaminer
56 kr 63 kr (93 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Blomsteräng

JR Farm Blomsteräng, 100 g

  • Skonsamt torkad
  • Högt vitamininnehåll
  • Stödjer en naturlig matsmältning
30 kr 34 kr (300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Örtspecial

JR Farm Örtspecial, 500 g

  • Artanpassat grovfoder
  • För daglig utfodring
  • För gnagare & dvärgkaniner
57 kr 64 kr (114 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Cuni Adult Complete Kanin

Versele laga Cuni Adult Complete Kanin, 1,75 kg

  • För vuxna kaniner
  • Rik på fibrer
  • Med morötter & örter
190 kr 212 kr (109 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Sommarfält

JR Farm Sommarfält, 100 g

  • Högkvalitativt grovfoder
  • Med ringbloms- & rosenblad
  • För gnagare & dvärgkaniner
36 kr 40 kr (360 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Maskrosrötter

JR Farm Maskrosrötter, 50 g

  • Främjar tandslitage
  • Stödjer matsmältning
  • Ger variation
36 kr 40 kr (720 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Ärtflingor

JR Farm Ärtflingor, 200 g

  • Fiberrik
  • Högt vitamininnehåll
  • Rik på protein
25 kr 28 kr (125 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka, 2 kg

  • Färgsprakande mångfald av växter
  • Med blad, blommor och grönsaker
  • Skonsamt torkad
132 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Chinchilla Blomsterträdgård

JR Farm Chinchilla Blomsterträdgård, 50 g

  • Ringblomma, kamomill & mer
  • Energisnål
  • Hög råfiberhalt
36 kr 40 kr (720 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny Pärongrenar

Bunny Pärongrenar, 100 g

  • Främjar naturligt tandslitage
  • Artanpassad aktivering för dvärgkaniner och gnagare
  • 100 % naturligt
40 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober