Tetra

Pålitlig partner för akvaristikentusiaster

Tetra forskar och utvecklar ett brett sortiment inom akvaristik - för en frisk flora och fauna i din undervattensvärld! Sedan 1950-talet har varumärket stått för innovationskraft och närhet till kunden. I centrum står alltid passionen för djurens välbefinnande. En pålitlig partner för både proffs och nybörjare i alla åldrar. Enkel att använda och effektiv i sin verkan.

Filtrera och sortera

Pris
Filter

Tetra: 1 - 30 av 32 artiklar

TetraMin Flake Food

Tetra TetraMin Flake Food, 10L

  • Formulan för garanterat rent vatten (Clean & Clear)
  • Innehåller högkvalitativ fiskolja med ökat innehåll av omega-3 och vitaminer
  • Bästa foderomvandling tack vare optimerat protein-fettförhållande
637 kr (64 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Tetra AquaSafe

Tetra AquaSafe, 250 ml

  • Gör kranvattnet lämpligt för fiskar genom att neutralisera skadliga ämnen omedelbart
  • Neutraliserar farligt klor, kloramin, koppar, zink och bly
  • Skyddar fiskens gälar och slemhinnor
92 kr (368 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra CrystalWater

Tetra CrystalWater, 250 ml

  • För kristallklart vatten
  • Binder effektivt grumlighet för filter
  • För alla sötvattensakvarier
115 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra PlantaMin

Tetra PlantaMin, 250 ml

  • Kraftig växttillväxt tack vare depåeffekt
  • 30 dagars långsiktig tillförsel av järn
  • Utan skadliga fosfater & nitrater
115 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Guppy Color Mini Flakes

Tetra Guppy Color Mini Flakes, 250 ml

  • Balanserad & komplett basfoder för alla guppies
  • Högt innehåll av naturliga färgförstärkare för förbättrad färgprakt
  • BioActive-formeln stöder normala motståndskrafter
80 kr (320 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Cichlid XL Flake Food

Tetra Cichlid XL Flake Food, 1 l

  • Hög andel animaliska proteiner & växtnäring
  • Motsvarar det naturliga bytesmönstret
  • Utan färgämnen & tillsatta konserveringsmedel
274 kr 289 kr (274 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Rubin

Tetra Rubin, 100 ml

  • Flingmat med naturliga färgförstärkare för mer färgstyrka
  • Den färgförbättrande effekten kan ses efter bara 2 veckor
  • Innehåller alla viktiga näringsämnen, vitaminer & spårämnen
46 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra FilterActive

Tetra FilterActive, 100 ml

  • Lägger till mycket aktiva levande bakterier för att stödja permanent biologisk aktivitet i akvariet
  • Snabbare nedbrytning av föroreningar som ammoniak och nitrit
  • Förbättrar filtrets rengöringsförmåga för klart vatten
80 kr (800 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Wochend Fiskfoder

Tetra Wochend Fiskfoder, 18 g

  • Kompakta matpinnar för utfodring av lager i upp till 6 dagar
  • Hög halt av viktiga mineraler och proteiner
  • Enkel dosering beroende på vattenmängd etc
57 kr (3 167 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra FunTips Kladdiga Fodertabletter

Tetra FunTips Kladdiga Fodertabletter, L (165 Tabletter)

  • Kombinerar specialflingor av hög kvalitet med näringsriktig naturlig mat
  • Tvåfärgade tabletter för färg och hälsa
  • Lätt att fästa på akvarieglas eller dekorativa föremål
161 kr (1 830 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TetraMin Flake Food XL

Tetra TetraMin Flake Food XL, 500 ml

  • Perfekt för blandad fiskfond
  • Högkvalitativ proteinmix
  • BioActive formula plus prebiotika
103 kr (206 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Easy Balance

Tetra Easy Balance, 250 ml

  • Minskar rengöringsarbetet och håller fiskar och växter i gott skick
  • Minskar antalet vattenbyten och stabiliserar viktiga vattenvärden i upp till 6 månader
  • Förenklar underhållet av akvariet
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TetraWafer Mix

Tetra TetraWafer Mix, 1L

  • Balanserat, näringsrikt premiumfoder för bottenlevande fiskar och kräftor
  • Med räkor för en sund tillväxt
  • Med spirulina-alger för bättre motståndskraft
463 kr (463 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra PlantaPro

Tetra PlantaPro, 250 ml

  • Tillför spårämnen och vitaminer som har förbrukats snabbt och specifikt i en form som är tillgänglig för växterna.
  • För hälsosam och frodig växttillväxt
  • Frodiga gröna blad och ljusa färger
150 kr (600 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra TabiMin Fodertabeltten XL

Tetra TabiMin Fodertabeltten XL, 133 tabletter

  • Garanterad klarvattenformel (Clean & Clear)
  • Stabiliserat C-vitamin främjar motståndskraften
  • Snabbt sjunkande tabletter
208 kr (1 300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra Cichliden Sticks

Tetra Cichliden Sticks, 10l

  • Balanserad & nyttig blandning
  • Högkvalitativ proteinmix
  • Flytande& maskliknande sticks
812 kr (81 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Tetra Guppy Mini Flakes

Tetra Guppy Mini Flakes, 250 ml

  • Speciellt utvecklade miniflingor för små munnar
  • Recept med växtbaserade ingredienser & tillsatta mineraler
  • Med naturliga färgförstärkare för ljusa färger
92 kr (368 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra TabiMin Fodertablett

Tetra TabiMin Fodertablett, 120 tabletter

  • Garanterad klarvattenformel (Clean & Clear).
  • Stabiliserat C-vitamin främjar motståndskraften
  • Snabbt sjunkande tabletter
69 kr (1 408 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra Cichlid Granulat

Tetra Cichlid Granulat, 500 ml

  • Basfodermix för medelstora ciklider
  • Med två olika granulat
  • Optimalt balanserad proteinmix
196 kr (392 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Pleco Tablets XL

Tetra Pleco Tablets XL, 133 tabletter

  • Växtbaserad basföda för alla växtätande bottenlevande fiskar
  • Optimal, varierad kost för bottenlevande och skygga fiskar
  • Tabletterna sjunker snabbt, kan placeras lätt och löses upp långsamt
196 kr (1 225 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra Pleco Spirulina Wafers

Tetra Pleco Spirulina Wafers, 250 ml

  • Premium växtfoder för bottenlevande fiskar
  • Rik på mineraler för mer välbefinnande och vitalitet
  • Med viktiga kostfibrer för god matsmältning
150 kr (600 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TetraMin Crisps

Tetra TetraMin Crisps, 250 ml

  • Garanterad klarvattenformel (Clean & Clear)
  • Innehåller högkvalitativ fiskolja med ökat innehåll av omega-3 och vitaminer
  • Högt näringsvärde tack vare processen med låg temperatur
92 kr (368 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Cichlid Shrimps Sticks

Tetra Cichlid Shrimps Sticks, 250 ml

  • Balanserad & komplett basföda för alla köttätande ciklider
  • Hög andel räkor & krill
  • Stödjer normal tillväxt & motstånd
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TetraMin Granulatfoder XL

Tetra TetraMin Granulatfoder XL, 250 ml

  • Sjunker långsamt & jämnt
  • BioActive formula plus prebiotika
  • Stöder vitalitet & immunförsvar
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TetraMin Granulatfoder

Tetra TetraMin Granulatfoder, 250 ml

  • Formulan för garanterat rent vatten (Clean & Clear)
  • Innehåller högkvalitativ fiskolja med ökat innehåll av omega-3 och vitaminer
  • Bästa foderomvandling tack vare optimerat protein-fettförhållande
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra CO2 Plus

Tetra CO2 Plus, 250 ml

  • CO2 är ett viktigt näringsämne för en sund & frodig växttillväxt
  • Tillför kol till vattnet i växttillgänglig form
  • Biologisk frigörelse av koldioxid i upp till en vecka
115 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra SafeStart

Tetra SafeStart, 100 ml

  • Innehåller speciellt uppfödda, levande nitrifierande bakterier som har visat sig minska giftig ammoniak och nitrit i akvarier
  • Håller i 12 månader utan kylning vid temperaturer mellan 20-30 °C
  • Kan användas när du inrättar ett nytt akvarium, samt efter en medicinering och efter varje vattenbyte
150 kr (1 500 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Pleco Tabletter

Tetra Pleco Tabletter, 120 tabletter

  • Växtbaserad basföda för alla växtätande bottenlevande fiskar
  • Optimal, varierad kost för bottenlevande och skygga fiskar
  • Tabletterna sjunker snabbt, kan placeras lätt och löses upp långsamt
69 kr (1 408 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra Phyll

Tetra Phyll, 250 ml

  • Artlämplig flingform
  • Högt innehåll av växtbaserade ingredienser för normal motståndskraft och vitalitet
  • Viktiga fibrer främjar normal matsmältning
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Rubin Granulat

Tetra Rubin Granulat, 250 ml

  • Med naturliga färgförstärkare för mer färgstyrka
  • Idealisk för fiskar som livnär sig i medelstora vattenlager
  • Innehåller alla viktiga näringsämnen, vitaminer & spårämnen
127 kr (508 kr / l)

Leverans till 09. november