The goodstuff Nötkött med Morot & Äpple - Våtfoder för Vuxna Hundar, 800 g

Super premium helfoder

61 kr

(76 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 g

I lager från 09. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 15. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla raser & storlekar
  • Lättsmält monoprotein
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med The goodstuff Våtfoder med Lamm, Zucchini & Äpple, 800 g

The goodstuff Nötkött med Morot & Äpple - Våtfoder för Vuxna Hundar, 800 g 61 kr (76 kr / kg)
The goodstuff Våtfoder med Lamm, Zucchini & Äpple, 800 g 75 kr (94 kr / kg)
Totalpris: 136 kr
Beskrivning

The Goodstuff våtfoder Adult nötkött med morot & äpple är ett smakrikt premiumhelfoder för vuxna hundar av alla raser och storlekar. Det är rikt på färskt muskelkött av nötkött och högkvalitativa inälvor som hjärta, lever och våm av livsmedelskvalitet, samt högkvalitativ frukt och grönsaker och utvalda örter.

  • Premiumhelfoder för vuxna hundar
  • Med 70% muskelkött av nötkött och inälvor
  • Förfinat med morot och äpple
  • Intensiv smak
  • Fettsnålt
  • Väl tolererat monoprotein
  • Utan spannmål
  • Utan konstgjorda färgämnen, aromer och konserveringsmedel
  • Tillverkat i Tyskland

Utfodringsrekommendation:

Hundens vikt i kg Fodermängd i g/dag
5-10 200-400
10-20 400-900
20-30 900-1200
30-40 1200-1600
Artikelnr.: XEV-TGO-TGS10024.1
Innehåll: 800 g
EAN: 9120076170320
Tillverkarnr.: TGS10024.1
Varumärken: The goodstuff
Förvaringsinstruktioner: Håll väl försluten, Förvara torrt
Foderdeklaration: Helfoder
: Låg fetthalt, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från spannmål, Monoprotein, Vitaminrik
: Adult
: Maxi 26-44 kg, Medium 11-25 kg
Varningar: Varning: Innehåller doftämnen som kan orsaka allergier.
Doseringsform / konsistens: Gelé
Allmän information: Den faktiska fodermängden beror på ditt djurs ålder, aktivitetsnivå och ras., Se till att vatten alltid finns fritt tillgängligt.
Sammansättning

70 % Nötkött (Kött, Herz, Lever, Lung, Rommen, Njure), Buljong, 4 % morötter, Mineralstoffe, 0,5 % Äpplen, 0,2 % Leinöl, psyllium, Bockshornklee, maskrosblad, spenat, Rosmarin

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 6 %
Rohasche 2,1 %
Fuktighet 79 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Calcium 0,31 %
Phosphor 0,25 %
energi 950 kcal
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Kupfer 2,5 mg
Mangan 2 mg
Zink 20 mg
Jod 0,2 mg
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: The Goodstuff - MaMaChris Petfood GmbH, Talpagasse 1A/C2/21, A-1230, Wien, Österrike, the-goodstuff.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för The goodstuff Nötkött med Morot & Äpple - Våtfoder för Vuxna Hundar

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder