The goodstuff Vilt & Kyckling med Tranbär, 400 g

Naturligt bra för din katt

48 kr

(120 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 66 % kött - vilt & kyckling
  • Utan spannmål & tillsatt socker
  • Med tranbär & kattmynta

Ofta köpt tillsammans med Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg

The goodstuff Vilt & Kyckling med Tranbär, 400 g 48 kr (120 kr / kg)
Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg 179 kr (45 kr / kg)
Totalpris: 227 kr
Beskrivning

Med Wild & Chicken with Cranberries från The Goodstuff ger du din katt precis vad den förtjänar: ett högkvalitativt våtfoder med 66% köttinnehåll, utan spannmål eller tillsatt socker. Färskt vilt- och kycklingkött i kombination med tranbär ger inte bara en utmärkt smak utan också en extra portion näringsämnen.

Detta helfoder är skonsamt tillagat och fritt från artificiella tillsatser och ger din katt allt den behöver varje dag. Tack vare den naturliga konserveringen i den egna buljongen är det särskilt lättsmält - även för känsliga kattmagar.

Utfodringsrekommendation:
Dagligen 50 - 80 g per kg kroppsvikt för en vuxen katt. Friskt dricksvatten bör alltid finnas fritt tillgängligt. Kan förvaras i kylskåp (3-6 °C) i 24 timmar efter öppnandet. Serveras i rumstemperatur.

Artikelnr.: XEV-TGO-TGS10243.1
Innehåll: 400 g
EAN: 9120076172447
Tillverkarnr.: TGS10243.1
Varumärken: The goodstuff
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt, torrt och skyddat från ljus, Förvara i kylskåp efter öppning
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska tillsatser, Fri från socker, Fri från spannmål
: Adult
Sammansättning

40 % kyckling (Kött, Herz, Lever, Magsäck), Buljong, 26 % Vild, 4 % Lingon, Mineralstoffe, 0,1 % kattmynta

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,5 %
råfiber 0,3 %
Råoljor och fetter 6 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 78 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: The Goodstuff - MaMaChris Petfood GmbH, Talpagasse 1A/C2/21, A-1230, Wien, Österrike, the-goodstuff.com/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för The goodstuff Vilt & Kyckling med Tranbär