Versele laga Crispy Sticks för Kaniner + Marsvin, Morot + Persilja (110 g)

Smakrik kompletteringsfoder-snack

33 kr

(300 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Morot + Persilja

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För kaniner & marsvin
  • Olika smaker
  • Ugnsbakade
  • Inkl. 2 st

Ofta köpt tillsammans med Versele laga Crispy Sticks för Kaniner + Marsvin, 2-pack Frukt (110 g)

Versele laga Crispy Sticks för Kaniner + Marsvin, Morot + Persilja (110 g) 33 kr (300 kr / kg)
Versele laga Crispy Sticks för Kaniner + Marsvin, 2-pack Frukt (110 g) 33 kr (300 kr / kg)
Totalpris: 66 kr
Beskrivning

De ugnsbakade Crispy Sticks är ett smakrikt snack som passar perfekt för kaniner och marsvin. Snackset sitter på en träpinne med en praktisk klämma som enkelt fästs i buren. De krispiga pinnarna finns i olika smaker:

  • Morötter, ärtor, purjolök, kål
  • Morot, persilja
  • Frukt (aprikos, äpple, päron, russin, fläderbär)

Varje förpackning innehåller 2 stycken Crispy Sticks.

Utfodringsrekommendation:

Ge dessa sticks vid behov som komplement till huvudfodret.

Artikelnr.: VRL-113293
Innehåll: 110 g
EAN: 5410340620601
Tillverkarnr.: 113293
Varumärken: Versele laga
: Dvärgkanin, Marsvin
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Bruten majs, vete, Vetemjöl, Hafermehl aus ungeschälter Saat, durra, Sonnenblumensaat, Saflorsaat, Brotkrümel, Zucker, Honung, Karotten getrocknet, ärtflingor, Löwenzahnblüten, Kohlblattflocken, Sonnenblumenöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,5 %
råfiber 6 %
Rohfett 6 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 2 %
Calcium 0,05 %
Phosphor 0,4 %
Natrium 0,02 %

tekniska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Kaliumsorbat 0,2 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Versele-Laga, Kapellestraat 70, 9800, Deinze, Belgien, www.versele-laga.com/de/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Versele laga Crispy Sticks för Kaniner + Marsvin