Versele laga Sticks för Undulater, Mixed Fruit & Flowers (60 g)

Kompletteringsfoder

23 kr

(383 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Sort: Mixed Fruit & Flowers

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För undulater
  • Krispiga & ugnsbakade
  • 2 st

Ofta köpt tillsammans med Versele laga Sticks för Undulater, Nuts & Raisin Topping (60 g)

Versele laga Sticks för Undulater, Mixed Fruit & Flowers (60 g) 23 kr (383 kr / kg)
Versele laga Sticks för Undulater, Nuts & Raisin Topping (60 g) 23 kr (383 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

De smakrika Sticks från Versele Laga är ett utmärkt komplement till huvudfodret för dina undulater och andra parakiter. De varierade pinnarna består av ingredienser av hög kvalitet och blir ett uppskattat tillskott i buren.

Varje krispig Stick är noggrant tillagad och ugnsbakad. Godbitarna är enkla att fästa i fågelburen och ger parakiterna en smakrik sysselsättning.

Utfodringsrekommendation:

Varje förpackning innehåller 2 Sticks. Ge pinnarna fritt efter behov som komplement till det dagliga fodret.

Artikelnr.: SAM-113650
Innehåll: 60 g
EAN: 5410340223512
Tillverkarnr.: 113650
Varumärken: Versele laga
: Undulat
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

Saaten, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Getreide, 6 % Früchte flockiert (1,6 % Äpplen, 1,6 % Pfirsich, 1,2 % Pflaume, 0,8 % Aprikose, 0,8 % Birne), Mineralstoffe (4 % Austernschalen), Öle und Fette, 0,5 % Kornblume

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Versele-Laga, Kapellestraat 70, 9800, Deinze, Belgien, www.versele-laga.com/de/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Versele laga Sticks för Undulater

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder