Versele laga Sticks för Undulater, Nuts & Raisin Topping (60 g)

Kompletteringsfoder

23 kr

(383 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Sort: Nuts & Raisin Topping

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För undulater
  • Krispiga & ugnsbakade
  • 2 st

Ofta köpt tillsammans med Versele laga Sticks för Undulater, Mixed Fruit & Flowers (60 g)

Versele laga Sticks för Undulater, Nuts & Raisin Topping (60 g) 23 kr (383 kr / kg)
Versele laga Sticks för Undulater, Mixed Fruit & Flowers (60 g) 23 kr (383 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

De smakrika Sticks från Versele Laga är ett utmärkt komplement till huvudfodret för dina undulater och andra parakiter. De varierade pinnarna består av ingredienser av hög kvalitet och blir ett uppskattat tillskott i buren.

Varje krispig Stick är noggrant tillagad och ugnsbakad. Godbitarna är enkla att fästa i fågelburen och ger parakiterna en smakrik sysselsättning.

Utfodringsrekommendation:

Varje förpackning innehåller 2 Sticks. Ge pinnarna fritt efter behov som komplement till det dagliga fodret.

Artikelnr.: SAM-113651
Innehåll: 60 g
EAN: 5410340223529
Tillverkarnr.: 113651
Varumärken: Versele laga
: Undulat
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

Saaten, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Getreide, 4 % Nüsse (2 % Haselnüsse, 2 % Walnüsse), Mineralstoffe (4 % Austernschalen), Früchte (2 % Rosinen), Öle und Fette

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Versele-Laga, Kapellestraat 70, 9800, Deinze, Belgien, www.versele-laga.com/de/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Versele laga Sticks för Undulater

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder