Vitakraft Poésie®Délice Gelée, Meat & Fish MSC, 510 g

Helfoder för Kött- & Fiskälskare

51 kr 57 kr -11%

(100 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 510 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Våtfoder för Katter
  • Med 2 olika sorter
  • Utan socker & spannmål

Ofta köpt tillsammans med Whiskas Torrfoder med Tonfisk 1+, 3,80 kg

Vitakraft Poésie®Délice Gelée, Meat & Fish MSC, 510 g 51 kr (100 kr / kg)
Whiskas Torrfoder med Tonfisk 1+, 3,80 kg 161 kr (42 kr / kg)
Totalpris: 212 kr
Beskrivning

Fisk eller kött? Varför inte båda! Detta högkvalitativa våtfoder ger inte bara din katt en artanpassad näringsfysiologisk grund för ett vitalt liv, utan skämmer även bort den med utvalda ingredienser som rejäla kött- och möra fiskbitar i saftig gelé.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Med 2 olika sorter - 3 x kalkonbröst och 3 x lax
  • Optimalt anpassat efter vuxna katters näringsfysiologiska behov
  • Utan tillsatt socker, spannmål, konstgjorda aromer samt färgämnen och konserveringsmedel
  • Innehåll: 6 påsar à 85 g

Utfodringsrekommendation:

Vikt Påsar per dag
3 kg 3
4 kg 3,5
5 kg 4
6 kg 5
7 kg 5,5
8 kg 6

Dessa riktvärden kan variera beroende på djurets ålder, ras och aktivitet.

Artikelnr.: MM-39856
Innehåll: 510 g
EAN: 4008239398567
Tillverkarnr.: 39856
Varumärken: Vitakraft
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål
: Adult
Sammansättning

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (50 % Geflügel, Schwein), Fisch und Fischnebenerzeugnisse (10 % lax), Mineralstoffe, Inulin

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (60 % Putenbrust, Geflügel, Schwein), Mineralstoffe, Inulin

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 9 %
Råprotein 0 %
fetthalt 4 %
råfiber 0,3 %
Råoljor och fetter 0 %
Rohasche 2,5 %
Fuktighet 84 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 250 IE
Järn 15 mg
Kupfer 1 mg
Mangan 1 mg
Zink 18 mg
Taurin 445 mg
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Vitakraft pet care GmbH & Co. KG, Mahndorfer Heerstr. 9, 28307, Bremen, Tyskland, www.vitakraft.com/de/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Vitakraft Poésie® Délice Gelé, Meat&Fish MSC

1 kundrecension i alla språk

4,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
1 (100%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.