Vitakraft

Vitakraft

Vitakraft står för djurmat med hjärta och erbjuder högkvalitativt och artanpassat foder för hundar, katter och smådjur som möter din fyrbenta väns individuella behov och är anpassat efter de senaste rönen inom näringslära.

Filtrera och sortera

Pris Djurslag Smak Egenskaper Livsfas
Filter

Vitakraft: 1 - 30 av 44 artiklar

Vitakraft Kattsnack Liquid med Leverkorv

Vitakraft Kattsnack Liquid med Leverkorv, 90 g

  • Fyllig smak
  • Med biotinbaserad vårdformula
  • Få kalorier
20 kr 23 kr (222 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Kattsnack Cat Stick® +

Vitakraft Kattsnack Cat Stick® +, Fjäderfä & lever (18 g)

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder
  • Utan tillsatt socker
  • Innehåll: 3 sticks
8 kr 9 kr (444 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Beef Stick® Original

Vitakraft Hundsnack Beef Stick® Original, Nötkött (12 g)

  • Extra hög kötthalt
  • Enkel att portionera
  • Utmärkt som belöning
5 kr 6 kr (417 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Duck Ankköttsremsor

Vitakraft Hundsnack Duck Ankköttsremsor, 250 g

  • Med mager ankbröstfilé
  • Utan spannmål
  • Utan tillsatt socker
63 kr 70 kr (252 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Rabbit Kaninköttsremsor

Vitakraft Hundsnack Rabbit Kaninköttsremsor, 250 g

  • Som godis & belöning
  • Utan spannmål
  • Utan konstgjorda smakförstärkare
63 kr 70 kr (252 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Chicken Kycklingfilé

Vitakraft Hundsnack Chicken Kycklingfilé, 250 g

  • Med mager kycklingbröstfilé
  • Lättsmält
  • Låg fetthalt
63 kr 70 kr (252 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Kattsnack Liquid

Vitakraft Kattsnack Liquid, Lax & omega 3 (90 g)

  • Med utvalda ingredienser
  • Utan konstgjorda aromer
  • Kalorisnål
23 kr 26 kr (256 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Beef Stick® School Fågel

Vitakraft Hundsnack Beef Stick® School Fågel, 10 Stycken

  • Enkel att portionera
  • Hög kötthalt
  • Med lecitin
16 kr 18 kr (2 kr / st.)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Treaties® Minis

Vitakraft Hundsnack Treaties® Minis, Nötkött & morot (48 g)

  • Spannmålsfritt
  • Oemotståndligt saftiga
  • Perfekt för mindre hundar
15 kr 17 kr (313 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Beef Stick Rustico

Vitakraft Hundsnack Beef Stick Rustico, 55 g

  • Som godis & belöning
  • Extra hög kötthalt
  • Utan tillsatt socker
15 kr 17 kr (273 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Kattsnack Crispy Crunch

Vitakraft Kattsnack Crispy Crunch, Fjäderfä (60 g)

  • Läcker snack
  • Med utvalda ingredienser
  • Utan socker
13 kr 15 kr (217 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Kräcker® Trio-Mix Ägg, Frukt, Honung - Kanariefåglar

Vitakraft Kräcker® Trio-​Mix Ägg, Frukt, Honung -​ Kanariefåglar, 3 Stycken

  • Med 3 olika sorter
  • På obehandlat naturträ
  • Utan tillsatt socker
23 kr 26 kr (8 kr / st.)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Kattvåtfoder Poésie® Délice Sås +

Vitakraft Kattvåtfoder Poésie® Délice Sås +, Hjärta (85 g)

  • Med utvalda ingredienser
  • Artanpassat recept
  • Utan socker & spannmål
8 kr 9 kr (94 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Kaninfoder Kräcker® Trio-Mix Grönsaker, Nötter, Skogsbär

Vitakraft Kaninfoder Kräcker® Trio-​Mix Grönsaker, Nötter, Skogsbär, 3 Stycken

  • Med 3 olika sorter
  • Enkel fastsättning
  • Utan tillsatt socker
26 kr 29 kr (9 kr / st.)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Kattvåtfoder Poésie® +

Vitakraft Kattvåtfoder Poésie® +, Kyckling & trädgårdsgrönsaker i sås (85 g)

  • Matiga bitar i sås
  • Skonsamt tillagat
  • Utan socker & spannmål
8 kr 9 kr (94 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Beef Stick® Quadros®

Vitakraft Hundsnack Beef Stick® Quadros®, Lever & potatis (70 g)

  • Praktiska munsbitar
  • Med mycket kött
  • Utan tillsatt socker
25 kr 28 kr (357 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Kattsnack Mininos Jolly Jerky

Vitakraft Kattsnack Mininos Jolly Jerky, 40 g

  • Skivor med ankkött
  • Smakrikt recept
  • Låg fetthalt
15 kr 17 kr (375 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Meat Balls

Vitakraft Hundsnack Meat Balls, 80 g

  • Originalrecept
  • Extra saftiga
  • Utan tillsatt socker
25 kr 28 kr (313 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Chicken Bonas® Tuggpinnar

Vitakraft Hundsnack Chicken Bonas® Tuggpinnar, Kyckling (80 g)

  • Nöthud
  • Magert kycklingkött
  • Spannmålsfritt
25 kr 28 kr (313 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Kattsnack Cat Yums® +

Vitakraft Kattsnack Cat Yums® +, Leverkorv (40 g)

  • Smakrik fyllning
  • Skonsamt tillagad
  • Utan tillsatt socker
16 kr 18 kr (400 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Hundsnack Boony Bits

Vitakraft Hundsnack Boony Bits, S (55 g)

  • Härligt köttiga
  • Perfekt som belöning
  • Utan socker & spannmål
21 kr 24 kr (382 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Poésie® Classique Sås

Vitakraft Poésie® Classique Sås, 1.020 g

  • Helfoder för Katter
  • I mustig sås
  • Utan socker & spannmål
72 kr 80 kr (71 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitakraft LAMB Bonas® Kalciumben Med Lammkött

Vitakraft LAMB Bonas® Kalciumben Med Lammkött, 80 g

  • Köttandel 100% Lammkött
  • Berikad med kalcium
  • Utan spannmål
24 kr 27 kr (300 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Gnagarsnack Party Rollis

Vitakraft Gnagarsnack Party Rollis, 500 g

  • Rent vegetabiliska ingredienser
  • Artanpassad råfiberhalt
  • Låg kalciumhalt
41 kr 46 kr (82 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Poésie® Délice Gelé, Meat&Fish MSC

Vitakraft Poésie® Délice Gelé, Meat&Fish MSC, 510 g

  • Våtfoder för Katter
  • Med 2 olika sorter
  • Utan socker & spannmål
51 kr 57 kr (100 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Kattsnack Liquid med Kyckling & Nötkött

Vitakraft Kattsnack Liquid med Kyckling & Nötkött, 240 g

  • Duo-smakmix
  • Med taurin och kattgräs
  • Kalorisnål belöning
67 kr 75 kr (279 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Beef Stick® Hot Dog

Vitakraft Beef Stick® Hot Dog, 30 g

  • I spannmålshölje
  • Med nötkött
  • Praktisk på språng
16 kr 18 kr (533 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Vitakraft Sittich Perle® Premium

Vitakraft Sittich Perle® Premium, 1.000 g

  • Balanserad sammansättning
  • Med naturliga ingredienser
  • Med VITA® HERBS örtkomposition
41 kr 46 kr (41 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitakraft Choupette® Ost

Vitakraft Choupette® Ost, 40 g

  • Knapriga kuddar
  • Krämig fyllning
  • Utan tillsatt socker
15 kr 17 kr (375 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Kattvåtfoder Poésie® Délice Sås Junior + Kalkonbröst

Vitakraft Kattvåtfoder Poésie® Délice Sås Junior + Kalkonbröst, 85 g

  • Högkvalitativa ingredienser
  • Artanpassad sammansättning
  • Utan socker & spannmål
8 kr 9 kr (94 kr / kg)

Leverans till 13. oktober