Vitakraft Poésie®Délice, Meat Selection Sauce, 510 g

Högkvalitativt våtfoder för vuxna Katter

57 kr

(112 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 510 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 3 olika smaker
  • I extra mycket sås
  • Utan socker & spannmål

Ofta köpt tillsammans med Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg

Vitakraft Poésie®Délice, Meat Selection Sauce, 510 g 57 kr (112 kr / kg)
Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg 179 kr (45 kr / kg)
Totalpris: 236 kr
Beskrivning

Detta högkvalitativa våtfoder ger inte bara dina katter en artanpassad näringsmässig grund för ett vitalt liv, utan skämmer även bort dem med utvalda ingredienser och en utsökt smak. Här finns maximal köttnjutning i varje påse.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna Katter
  • 3 olika smaker - 2 x mör kycklingfilé, 2 x saftigt kalkonbröst, 2 x smakrikt nötkött
  • Med extra mycket fin sås
  • Optimalt anpassat efter de näringsmässiga behoven hos vuxna Katter
  • Utan tillsatt socker, spannmål, konstgjorda aromer samt färg- och konserveringsmedel
  • Innehåll: 6 påsar à 85 g

Utfodringsrekommendation:

Vikt Påsar per dag
3 kg 3
4 kg 3,5
5 kg 4
6 kg 5
7 kg 5,5
8 kg 6

Dessa riktvärden kan variera beroende på djurets ålder, ras och aktivitet.

Artikelnr.: MM-35294
Innehåll: 510 g
EAN: 4008239352941
Tillverkarnr.: 35294
Varumärken: Vitakraft
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål
: Adult
Sammansättning

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (55 % Hühnerbrustfilet, Geflügel, Schwein), pflanzliche Nebenerzeugnisse (Tapiokastärke, Inulin), Mineralstoffe

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (55 % Kalkon, Geflügel, Schwein), pflanzliche Nebenerzeugnisse (Tapiokastärke, Inulin), Mineralstoffe

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (55 % Rindfleisch, Geflügel, Schwein), pflanzliche Nebenerzeugnisse (Tapiokastärke, Inulin), Mineralstoffe

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 8 %
Rohprotein 0 %
fetthalt 4,5 %
råfiber 0,3 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 84 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Taurin 445 mg
Vitamin D3 250 IE
Järn 15 mg
Kupfer 1 mg
Mangan 1 mg
Zink 18 mg
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Vitakraft pet care GmbH & Co. KG, Mahndorfer Heerstr. 9, 28307, Bremen, Tyskland, www.vitakraft.com/de/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Vitakraft Poésie® Délice, Meat Selection Sås

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder