WOW Adult Lax Torrfoder, 6 kg

Spannmålsfri receptur med fin fisk & spenat för vuxna hundar

463 kr

(77 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 6 kg

Bara 2 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 32 % fiskandel från lax & öring
  • Med sötpotatis, spenat & linfrö
  • Rik på omega 3 & omega 6 fettsyror

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Sens Montana Häst Pure, 200 g

WOW Adult Lax Torrfoder, 6 kg 463 kr (77 kr / kg)
Happy Dog Sens Montana Häst Pure, 200 g 22 kr (110 kr / kg)
Totalpris: 485 kr
Beskrivning

WOW Adult lax med spenat och sötpotatis ger din hund en genomtänkt kombination av fisk och noggrant utvalda ingredienser. Recepturen kompletteras med spenat, morötter och laxolja, vilket bidrar till god acceptans i matskålen.

Vid tillverkningen i Österrike utesluts soja, tillsatt socker samt artificiella färg- och aromämnen. Innehållet av FOS och MOS samt Yucca schidigera kompletterar detta helfoder. Med en krokettstorlek på 12 mm passar fodret hundar av olika raser och storlekar. Ett modernt foder med fokus på rena ingredienser utan onödiga tillsatser.

Utfodringsrekommendation:

Hundens vikt Fodermängd
2,5 kg 50-70 g
5 kg 80-115 g
7,5 kg 100-145 g
10 kg 135-195 g
20 kg 230-330 g
30 kg 310-455 g
40 kg 385-555 g
50 kg 460-655 g
60 kg 525-750 g

Artikelnr.: XEV-DLO-WDA006000SA
Innehåll: 6 kg
EAN: 9120134040657
Tillverkarnr.: WDA006000SA
Varumärken: WOW
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
Sammansättning

32 % Fisch getrocknet (17 % lax, 15 % Forelle), Kartoffeln, 14 % Süßkartoffel, Erbsen, Geflügelfett, Rübenschnitzel entzuckert, 2 % laxolja, 0,2 % spenat, morötter, linfrö, 0,1 % FOS, 0,1 % MOS, Yucca schidigera

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 26 %
Rohasche 8,5 %
Råoljor och fetter 14 %
råfiber 2,5 %
Calcium 1,35 %
Phosphor 0,95 %
Omega-6 2 %
omega 3 0,5 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
vitamin A 15.000 IE
vitamin D3 1.050 IE
vitamin e 150 mg
koppar-II-sulfat-pentahydrat 7 mg
Mangan (som mangan II-oxid) 9 mg
zinkoxid 90 mg
vattenfritt kalciumjodat 2,5 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för WOW Adult Lax Torrfoder

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder