WOW Adult med Lamm, Pumpa + Nässla, 800 g

Helfodermeny för din fyrbenta vän

46 kr

(58 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla raser
  • Utan tillsatt socker
  • Utan smakförstärkare

Ofta köpt tillsammans med WOW Adult med Vilt, Sjöalg + Sötpotatis, 800 g

WOW Adult med Lamm, Pumpa + Nässla, 800 g 46 kr (58 kr / kg)
WOW Adult med Vilt, Sjöalg + Sötpotatis, 800 g 46 kr (58 kr / kg)
Totalpris: 92 kr
Beskrivning

ADULT med lamm, pumpa + nässla från WOW är ett smakrikt helfoder för din vuxna hund. Fodret passar alla raser och storlekar. Det innehåller inget tillsatt socker eller smak- och konserveringsmedel, utan är istället förfinat med grönsaker och utvalda örter.

Utfodringsrekommendation:

Hundens vikt Fodermängd
5 kg 200 - 400 g
10 kg 400 - 600 g
20 kg 600 - 950 g
30 kg 950 - 1400 g
40+ kg 1400+ g

Artikelnr.: XEV-DLO-WA00800LA
Innehåll: 800 g
EAN: 9120063681594
Tillverkarnr.: WA00800LA
Varumärken: WOW
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från aromämnen, Fri från färgämnen, Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från slaktavfall, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
Produktnylansering: På grund av en produktuppdatering kan förpackningen eller etiketten på den levererade produkten avvika visuellt från produktbilden
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden., På grund av en produktlansering i ny utformning kan förpackningen eller etiketten på den levererade produkten skilja sig utseendemässigt från produktbilden.
Sammansättning

71 % Fleisch & Innereien (21,5 % Hühnerfleisch, 20 % Rinderlunge, 10 % lamm (Lammlunge, Lammherz), 7,5 % Rinderniere, 6 % Rinderherzen, 6 % Rinderleber), 2,5 % pumpa, Mineralstoffe, 0,1 % Leinöl, Eierschalenpulver, 0,1 % Seealgenpulver, 0,05 % Nässlor, blad, maskrosblad

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfett 6 %
Rohasche 2,8 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 1 %
kalcium 0,32 %
Phosphor 0,24 %
fukthalt 77 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
vitamin D3 136 IE
Zink i form av zinksulfat monohydrat 20 mg
koppar-II-sulfat-pentahydrat 1 mg
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för WOW Adult med Lamm, Pumpa + Nässla

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder