WOW Pur 100% Grönsaker & Frukt, 400 g

Fri från smakförstärkare

28 kr

(70 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kompletteringsfoder
  • För hundar i alla åldrar
  • För alla raser

Ofta köpt tillsammans med VEGDOG Green Crunch, 10 kg

WOW Pur 100% Grönsaker & Frukt, 400 g 28 kr (70 kr / kg)
VEGDOG Green Crunch, 10 kg 812 kr (81 kr / kg)
Totalpris: 840 kr
Beskrivning

WOW Pur 100 % grönsaker & frukt är ett kompletteringsfoder som kan blandas med alla våtfoder eller färskt kött. Det passar hundar i alla åldrar, storlekar och raser. Receptet är fritt från smakförstärkare och konserveringsmedel och är berikat med alger, mineraler och maskrosblad.

Utfodringsrekommendation:

Hundens vikt Fodermängd
5 kg 50 - 100 g
10 kg 130 - 150 g
20 kg 200 - 300 g
30 kg 350 - 500 g

Artikelnr.: XEV-DLO-WP00400GR
Innehåll: 400 g
EAN: 9120063681709
Tillverkarnr.: WP00400GR
Varumärken: WOW
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från aromämnen, Fri från färgämnen, Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från slaktavfall, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

26 % Karotte, 20 % Zucchini, Kartoffeln, 4 % spenat, 2 % Äpplen, Seealgenpulver, Mineralstoffe, maskrosblad

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 1 %
råfett 0,2 %
Rohasche 1 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 1 %
Fuktighet 90 %
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för WOW Pur 100% Grönsaker & Frukt