8in1 Fillets Pro Active, 80 g

Premiumsnack

34 kr

(425 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 80 g

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med kycklingkött
  • För smidighet & rörlighet
  • Med näringsrik kärna
  • Innehåller kondroitin & glukosamin
  • Fettsnålt

Ofta köpt tillsammans med 8in1 Fillets Pro Dental, 80 g

8in1 Fillets Pro Active, 80 g 34 kr (425 kr / kg)
8in1 Fillets Pro Dental, 80 g 34 kr (425 kr / kg)
Totalpris: 68 kr
Beskrivning

De smakrika 8in1 Fillets Pro Active är ett exklusivt premiumsnacks med saftigt kycklingkött – utvecklat för att främja din hunds rörlighet! Varje bit är berikad med en näringsrik kärna av kondroitin och glukosamin, som stödjer ledernas hälsa, stärker skelettet och bidrar till ökad vitalitet. Med endast 4,5 % fett är detta ett perfekt tillskott till den dagliga kosten.

Fodringsrekommendation:

Fillets Pro Active är ett kompletteringsfoder till hundens dagliga måltider. Servera alltid med färskt vatten.

Observera:

Håll din hund under uppsikt när den äter. Hastigt ätande kan orsaka skador.

Förpackningen är återförslutningsbar – perfekt att ta med på språng!

Artikelnr.: Xol-EIO-111870
Innehåll: 80 g
EAN: 4048422111870
Tillverkarnr.: 111870
Varumärken: 8in1
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Leder/ligament/senor (rörelseapparat)
Ingredienser

Sammansättning

Kött och animaliska biprodukter[1], Vegetabiliskt proteinextrakt, Getreide, Mineraler, Blötdjur och kräftdjur[2], Glycerin, Sorbitol

  1. kycklingkött 80%
  2. Glukosaminhydroklorid 0,5 %, kondroitinsulfat 0,5 %
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 53 %
Råoljor och fetter 4,5 %
råfiber 1 %
Rohasche 4 %
Fuktighet 14 %

Tillsatser

Ingredienser
Färgämnen
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: 8in1 Pet Products GmbH, An der Schwanemühle 2, 49324, Melle, Tyskland, info@8in1.eu

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för 8in1 Fillets Pro Active

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder