8in1 Fillets Pro Skin & Coat, 80 g

Premiumsnack

34 kr

(425 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 80 g

I lager från 03. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 10. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med kycklingkött
  • För glänsande päls
  • Med näringsrik kärna
  • Innehåller linfröolja
  • Fettsnålt

Ofta köpt tillsammans med 8in1 Fillets Pro Active, 80 g

8in1 Fillets Pro Skin & Coat, 80 g 34 kr (425 kr / kg)
8in1 Fillets Pro Active, 80 g 34 kr (425 kr / kg)
Totalpris: 68 kr
Beskrivning

I många fall är trist päls och torr hud ett tecken på att hundens kost inte är tillräckligt varierad. 8in1 Fillets Pro Skin & Coat är ett premiumsnacks med saftigt kycklingkött – särskilt utvecklat för att ge din hund en mjuk, frisk och glänsande päls! Den näringsrika kärnan innehåller linfröolja, som består till 80–90 % av högkvalitativa omega-3-fettsyror. Det stärker både hud och päls samtidigt som det främjar hundens allmänna vitalitet. Med endast 5 % fett är det ett utmärkt komplement till den dagliga kosten.

Fodringsrekommendation:

Fillets Pro Skin&Coat är ett kompletteringsfoder som ges tillsammans med den dagliga måltiden. Servera alltid med färskt vatten.

Observera:

Håll hunden under uppsikt vid tuggning – hastigt ätande kan orsaka skador.

Förpackningen är återförslutningsbar och passar perfekt att ta med på språng!

Artikelnr.: Xol-EIO-111900
Innehåll: 80 g
EAN: 4048422111900
Tillverkarnr.: 111900
Varumärken: 8in1
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Hud och päls
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: 8in1 Pet Products GmbH, An der Schwanemühle 2, 49324, Melle, Tyskland, info@8in1.eu

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för 8in1 Fillets Pro Skin & Coat