8in1 Tasties Kalciumbitar, 85 g

Belöningssnacks

30 kr 34 kr -12%

(353 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 85 g

I lager från 03. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 10. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Tillverkad av kycklingbröst
  • Utan tillsatt socker
  • Proteinrik & fettsnål
  • Glutenfri
  • Inga konserveringsmedel eller färgämnen
  • Utan smakförstärkare eller GMO

Ofta köpt tillsammans med 8in1 Tasties Sushirullar, 85 g

8in1 Tasties Kalciumbitar, 85 g 30 kr (353 kr / kg)
8in1 Tasties Sushirullar, 85 g 30 kr (353 kr / kg)
Totalpris: 60 kr
Beskrivning

Läckra, oemotståndliga – det är 8in1 Tasties Calcium Bones! Dessa belöningssnacks är formade som små kalciumben och tillverkade av smakrik kycklingbröstfilé. De är proteinrika, lättsmälta, fettsnåla och innehåller inget tillsatt socker. Snacksen är ugnsbakade och fria från gluten, smakförstärkare, GMO, konstgjorda konserveringsmedel och färgämnen. En riktigt härlig godsak!

Utfodringsrekommendation:

Hundar 1–5 kg: upp till 1 snack varannan dag.

Hundar 5–10 kg: upp till 1 snack per dag.

Observera: Servera alltid med färskt vatten. Håll uppsikt medan hunden äter – hastigt ätande kan orsaka skador.

Artikelnr.: Xol-EIO-152781
Innehåll: 85 g
EAN: 4048422152781
Tillverkarnr.: 152781
Varumärken: 8in1
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Ingredienser

Sammansättning

52 % kycklingbröst, Majsstärkelse, Vetemjöl, Ost, Torsk, 2,25 % Calciumcarbonat, Glycerin, natriumklorid

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 21 %
Rohprotein 0 %
Fetthalt 2 %
råfiber 0,3 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 12 %
Fuktighet 13 %
Calcium 3,6 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: 8in1 Pet Products GmbH, An der Schwanemühle 2, 49324, Melle, Tyskland, info@8in1.eu

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för 8in1 Tasties Kalciumbitar

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder