Animonda Carny Adult Dryck 140ml, Tonfisk (140 ml)

Kompletteringsfoder För Katter

14 kr

(100 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Tonfisk

Bara 1 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kattdryck
  • För vuxna katter
  • Med köttstrimlor
  • Mjölkfri, spannmålsfri, sojafri, sockerfri
  • Inga artificiella ingredienser

Ofta köpt tillsammans med Animonda Carny Adult Dryck 140ml, Kyckling (140 ml)

Animonda Carny Adult Dryck 140ml, Tonfisk (140 ml) 14 kr (100 kr / l)
Animonda Carny Adult Dryck 140ml, Kyckling (140 ml) 14 kr (100 kr / l)
Totalpris: 28 kr
Beskrivning

Carny Adult Cat Drinks är något alldeles extra eftersom de hjälper din katt att få i sig mer vätska under dagen. Denna otroligt smakrika kattdryck finns i två härliga smaker, så att din katt kan njuta av sin favorit. Föredrar den kyckling eller tonfisk? Båda är helt oemotståndliga! Mjuka bitar av fisk eller kött ger drycken extra smak och är enkla att få i sig.

Den smakrika kattdrycken passar katter mellan 1 och 6 års ålder. Den innehåller varken konstgjorda färgämnen eller konserveringsmedel.

Utfodringsrekommendation:

Vikt Daglig fodermängd
3 kg 75 ml
4 kg 100 ml
5 kg 125 ml
6 kg 150 ml

Ta hänsyn till den utfodrade mängden när du beräknar kattens dagliga foderranson.

Artikelnr.: ANA-170887
Innehåll: 140 ml
EAN: 4017721835923
Tillverkarnr.: 170887
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Carny
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Kött och animaliska biprodukter, Fisch und Fischnebenerzeugnisse[1], pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineraler

  1. 1.5 % Thunfisch
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 2,1 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 0,1 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1 %
Fuktighet 96 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Carny Adult Dryck 140ml

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder