Animonda Carny Adult Fågelmix 8x85g, 680 g

Färskpåse För Katter

121 kr

(178 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 680 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna katter
  • 100 % färska ingredienser
  • Innehåller taurin
  • Utan soja, socker & spannmål
  • Inga artificiella tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Perfect Fit Sensitive 1+ rik på kalkon, 1,40 kg

Animonda Carny Adult Fågelmix 8x85g, 680 g 121 kr (178 kr / kg)
Perfect Fit Sensitive 1+ rik på kalkon, 1,40 kg 107 kr (76 kr / kg)
Totalpris: 228 kr
Beskrivning

Carny Adult helfoder för vuxna katter innehåller en läcker kombination av smakrik kyckling och fin lax. Det här välsmakande fodret är gjort på 100 % naturliga ingredienser och innehåller varken spannmål, soja, socker eller konstgjorda färg- eller konserveringsmedel.

Din katt får i sig alla viktiga näringsämnen, inklusive aminosyran taurin som stöder både matsmältning och ämnesomsättning.

Utfodringsrekommendation:

Anpassa mängden efter ålder, vikt och aktivitetsnivå.

  • Katt som väger 3 kg: 180 g/dag
  • Katt som väger 4 kg: 220 g/dag
  • Katt som väger 5 kg: 260 g/dag
Artikelnr.: ANA-170930
Innehåll: 680 g
EAN: 4017721830713
Tillverkarnr.: 170930
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från socker, Fri från tillsatser, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
: Carny
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

55 % Kyckling[1], 10 % Kaninchen[2], Calciumcarbonat, Natriumchlorid

  1. Magen, Leber, Fleisch, Hals, Fett
  2. Herz, Lunge

55 % Kyckling[1], 5 % Entenmagen, 5 % Gänseherzen, Calciumcarbonat, Natriumchlorid

  1. Magen, Leber, Fleisch, Fett

55 % Kyckling[1], 10 % Thunfisch, Calciumcarbonat, Natriumchlorid

  1. Leber, Magen, Herz, Fleisch, Hals, Fett
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 10,5 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 5,5 %
råfiber 0,3 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 2,4 %
Fuktighet 80 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
iod (3b202) 75 mg
Mangan (3b503) 14 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
iod (3b202) 75 mg
Mangan (3b503) 14 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
iod (3b202) 75 mg
Mangan (3b503) 14 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Carny Adult Fågelmix 8x85g

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder