Animonda Carny Large Breed Kyckling & Lax, 350 g

Utan soja & socker

46 kr

(131 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 350 g

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 19. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Idealisk för stora raser
  • Spannmålsfri
  • Med värdefull laxolja

Ofta köpt tillsammans med Animonda Vom Feinsten Adult Raffinesse Gelé Kyckling & Sej, 85 g

Animonda Carny Large Breed Kyckling & Lax, 350 g 46 kr (131 kr / kg)
Animonda Vom Feinsten Adult Raffinesse Gelé Kyckling & Sej, 85 g 7 kr (82 kr / kg)
Totalpris: 53 kr
Beskrivning

Detta premium-torrfoder är inte bara otroligt gott – det är också perfekt för stora kattraser som till exempel Maine Coon! Med hela 35 % kycklingkött, yucca schidigera och en hög andel värdefull laxolja, som är rik på omega-3-fettsyror, kan fodret bidra till en sund hud och glänsande päls.

Fodret innehåller även glukosamin och kondroitinsulfat som kan stödja ledernas och broskets ämnesomsättning.
Dessutom smakar det fantastiskt gott och är helt fritt från tillsatt socker, soja och spannmål – perfekt för dina fluffiga giganter!

Utfodringsrekommendation:

Kattens vikt Gram per dag
6 kg 60–80 g
7 kg 70–90 g
8 kg 75–100 g
9 kg 80–105 g
10 kg 85–115 g
Artikelnr.: ANA-160896
Innehåll: 350 g
EAN: 4017721835527
Tillverkarnr.: 160896
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
: Leder/ligament/senor (rörelseapparat), Hud och päls
: Carny
Sammansättning

35 % färsk kyckling, 20,5 % Geflügelprotein (getrocknet), Kartoffeln getrocknet, Erbsen, 5,2 % Geflügelfett, 4 % Lachsprotein getrocknet, torkad betmassa, 3 % hydrolisiertes Geflügelprotein, 1,7 % laxolja, 1 % Geflügelleber, Erbsenfasern, Mineralstoffe, 0,1 % Chicoree getrocknet, 0,02 % Yucca schidigera, 0,02 % Glucosamin aus tierischem Gewebe, 0,01 % kondroitinsulfat

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 1 kg
Råprotein 34 %
råfiber 2,5 %
Råoljor och fetter 20 %
Rohasche 8,2 %
Calcium 1,35 %
Phosphor 1,15 %
Omega-3-Fettsäuren 1,17 %
Taurin 3,35 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Carny Large Breed Kyckling & Lax

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder