Animonda Vom Feinsten Adult Anka och Kalkonfilé, 85 g
Våtfoder för katter
13 kr
(153 kr / kg, inkl. 25% moms.
-
Animonda
Vom Feinsten Adult Nöt & Kalkonfilé
Våtfoder för katter
12 kr 13 kr(141 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Fågel & Sejfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Kalv & Kycklingfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Anka och Kalkonfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Kanin & Kycklingfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- För vuxna katter
- Möra filébitar i sås
- Utan soja, socker & spannmål
- Tillverkat i Tyskland
Beskrivning
Vom Feinsten våtfoder får din katt att spinna av förtjusning! Möra köttbitar och läckra filéer i en delikat sås bjuder på en smakupplevelse utöver det vanliga – perfekt för små upptäckare med stor aptit.
Detta smakrika våtfoder tillverkas i Tyskland och är fritt från soja, socker, spannmål samt konstgjorda färg- och konserveringsmedel.
► Omsättbar energi per 100 g: 0,36 MJ.
Utfodringsrekommendation per dag:
- En katt som väger 3 kg får 180–240 g Vom Feinsten våtfoder.
- En katt på 4 kg får 220–295 g per dag.
- En katt som väger 5 kg kan få 255–340 g dagligen.
| Artikelnr.: | ANA-160941 |
|---|---|
| Innehåll: | 85 g |
| EAN: | 4017721830638 |
| Tillverkarnr.: | 160941 |
| Varumärken: | Animonda |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från socker, Fri från spannmål, Fri från soja |
| : | Adult |
| : | Vom feinsten |
Ingredienser
Sammansättning
52 % Kött och animaliska biprodukter (Geflügel, 8 % Putenfilet, Schwein, 4 % Ente), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineraler
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Protein | 9 % |
| Rohprotein | 0 % |
| Fettgehalt | 4,5 % |
| råfiber | 0,3 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| Rohasche | 2 % |
| Fuktighet | 81 % |
| Taurin | 0,6 g |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin D3 (3a671) | 50 IE |
| Kupfer (3b405) | 1 mg |
| Mangan (3b503) | 1 mg |
| Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) | 15 mg |
| Taurin (3a370) | 445 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Animonda Vom Feinsten Adult Anka och Kalkonfilé
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering