Animonda Vom Feinsten Adult Nöt & Kalkonfilé, 85 g
Våtfoder för katter
12 kr 13 kr -8%
(141 kr / kg, inkl. 25% moms.
-
Animonda
Vom Feinsten Adult Nöt & Kalkonfilé
Våtfoder för katter
12 kr 13 kr(141 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Fågel & Sejfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Kalv & Kycklingfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Anka och Kalkonfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg) -
Animonda
Vom Feinsten Adult Kanin & Kycklingfilé
Våtfoder för katter
13 kr(153 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- För vuxna katter
- Möra filébitar i sås
- Utan soja, socker & spannmål
- Tillverkat i Tyskland
Beskrivning
Vom Feinsten våtfoder får din finsmakande katt att spinna av glädje! Möra köttbitar och oemotståndligt goda filéer omges av en delikat sås som får varje måltid att kännas som en fest.
Det smakrika fodret tillverkas i Tyskland och innehåller inga tillsatser av soja, socker, spannmål eller konstgjorda färg- och konserveringsmedel.
► Omsättbar energi per 100 g: 0,36 MJ.
Utfodringsrekommendation per dag:
- En katt som väger 3 kg: 180–240 g Vom Feinsten våtfoder.
- Vid 4 kg kroppsvikt: 220–295 g per dag.
- Vid cirka 5 kg: 255–340 g per dag.
| Artikelnr.: | ANA-160938 |
|---|---|
| Innehåll: | 85 g |
| EAN: | 4017721830607 |
| Tillverkarnr.: | 160938 |
| Varumärken: | Animonda |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från socker, Fri från spannmål, Fri från soja |
| : | Adult |
| : | Vom feinsten |
Ingredienser
Sammansättning
52 % Kött och animaliska biprodukter (Geflügel, 14 % Rind, Schwein, 8 % Putenfilet), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineraler
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Protein | 9 % |
| Rohprotein | 0 % |
| Fettgehalt | 4,5 % |
| råfiber | 0,3 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| Rohasche | 2 % |
| Fuktighet | 81 % |
| Taurin | 0,6 g |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | |
|---|---|
| Vitamin D3 (3a671) | 50 IE |
| Kupfer (3b405) | 1 mg |
| Mangan (3b503) | 1 mg |
| Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) | 15 mg |
| Taurin (3a370) | 445 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Animonda Vom Feinsten Adult Nöt & Kalkonfilé
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering