Animonda Vom Feinsten Adult Mild Meny, Skål 100g, Kalkon Ren (100 g)

Huvudfoder för fullvuxna katter

14 kr

(140 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Kalkon Ren

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 20. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Perfekt för känsliga katter
  • Finkornig paté
  • Med kalkonkött
  • Utan soja, socker & spannmål
  • Lättsmält

Ofta köpt tillsammans med Animonda Integra Protect Adult Urinary Torrfoder, 1200 g

Animonda Vom Feinsten Adult Mild Meny, Skål 100g, Kalkon Ren (100 g) 14 kr (140 kr / kg)
Animonda Integra Protect Adult Urinary Torrfoder, 1200 g 115 kr (96 kr / kg)
Totalpris: 129 kr
Beskrivning

Mild Meny Vom Feinsten är en otroligt god och finkornig paté med mild, saftig kalkon – en smak som gör fodret både lättsmält och extra skonsamt. Tack vare sin höga smältbarhet passar denna delikata paté även för känsliga kattgourméer.

Det här näringsrika receptet är anpassat för vuxna katter mellan 1 och 6 år och är fritt från soja, socker och spannmål. Förutom viktiga vitaminer och mineraler innehåller det även den essentiella aminosyran taurin, som stärker immunförsvaret, stimulerar matsmältningen och stödjer ämnesomsättningen.

Fodret innehåller inga konstgjorda färg- eller konserveringsmedel.

Utfodringsrekommendation:

Ta hänsyn till kattens ålder, vikt och aktivitetsnivå:

  • En katt som väger 3 kg kan få 200 g Vom Feinsten Milt Meny per dag.
  • En katt som väger 4 kg kan få 250 g per dag.
  • En katt som väger 5 kg kan få 290 g per dag.
Artikelnr.: ANA-170896
Innehåll: 100 g
EAN: 4017721830492
Tillverkarnr.: 170896
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
: Vom feinsten
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

60 % Kalkonkött, Calciumcarbonat, Natriumchlorid

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 11,2 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 5 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1,8 %
Fuktighet 81 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 3a672a
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Kupfer (3b406) 2 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 147 mg
Mangan (3b503) 14 mg
Jod (3b202) 1 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Vom Feinsten Adult Mild Meny, Skål 100g

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension