Belcando Häst med Potatis, 800 g

Helfoder för hundar

63 kr

(79 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna pälsklingar
  • Med hästkött, potatis & palsternacka
  • Utan aromer, färgämnen & konserveringsmedel
  • Tillverkat i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Belcando Adult Horse Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

Belcando Häst med Potatis, 800 g 63 kr (79 kr / kg)
Belcando Adult Horse Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg) 834 kr (67 kr / kg)
Totalpris: 897 kr
Beskrivning

Detta förtrollande premiumfoder tar med din hungriga pälskling på en helt speciell smakresa! Läcker hästkött från pålitligt jordbruk är förfinat med lättsmält potatis och god palsternacka samt varsamt tillagat.

Det välsmakande fodret är fritt från tillsatta aromer, färgämnen och konserveringsmedel.

Tillverkat med kärlek i Tyskland.

Utfodringsrekommendation/dag:

Hund/Vikt vuxen Foder/dag
5-10 kg 200-400 g
10-20 kg 400-800 g
20-35 kg 800-1200 g
35-65 kg 1200-2000 g
Artikelnr.: BCO-513185
Innehåll: 800 g
EAN: 4002633513182
Tillverkarnr.: 513185
Varumärken: Belcando
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från aromämnen, Fri från färgämnen, Fri från konserveringsmedel
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

63 % Pferdefleisch/-herz/-magen/-leber/-lunge[1], 4 % Kartoffel, 2 % Pastinaken, 1 % Chiasaat, 0,5 % Tistelolja, Eierschalen getrocknet (0.5 %) Mineralstoffe (0.5 %)

  1. Fleischbrühe 28.5%
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 11 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 5,5 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,26 %
Phosphor 0,2 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 IE
Mangan (als Mangan-II-sulfat, Monohydrat) 2 mg
Zink (als Zinksulfat-Monohydrat) 20 mg
Jod (als Kalziumjodat, wasserfrei) 0,2 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Belcando Häst med Potatis

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder