Belcando Iberico med Kikärtor, 800 g

Helfoder för hundar

63 kr

(79 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna pälsklingar
  • Med Iberico-gris, kikärtor & lingon
  • Utan aromämnen, färgämnen & konserveringsmedel
  • Tillverkat i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Belcando Adult Ocean Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

Belcando Iberico med Kikärtor, 800 g 63 kr (79 kr / kg)
Belcando Adult Ocean Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg) 877 kr (70 kr / kg)
Totalpris: 940 kr
Beskrivning

Detta förtrollande premiumfoder tar med din hungriga pälskling på en alldeles speciell smakresa! Läckert kött från Iberico-gris från pålitligt jordbruk är förfinat med näringsrika kikärtor och goda lingon samt skonsamt tillagat. Tisteloljan, som är rik på omättade fettsyror, avrundar det välsmakande receptet.

Det välsmakande fodret innehåller inga tillsatta aromämnen, färgämnen eller konserveringsmedel.

Tillverkat med kärlek i Tyskland.

Utfodringsrekommendation/dag:

Hund/Vikt som vuxen Foder/dag
5-10 kg 200-400 g
10-20 kg 400-800 g
20-35 kg 800-1200 g
35-65 kg 1200-2000 g
Artikelnr.: BCO-513175
Innehåll: 800 g
EAN: 4002633513175
Tillverkarnr.: 513175
Varumärken: Belcando
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från aromämnen, Fri från färgämnen, Fri från konserveringsmedel
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

65 % Iberico Schweinefleisch/-lunge/-leber/-niere/-milz, 25,5 % Fleischbrühe, 5 % Kichererbsen gekocht, 2 % Lingon, 1 % Chiasaat, 0,5 % getrocknete Eierschalen, 0,5 % Mineralstoffe, 0,5 % Distelöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 11 %
Råprotein 0 %
Fettgehalt 6 %
Rohasche 2 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 78 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E (all-rac-alpha- Tocopherylacetat) 50 mg
Mangan (Mangan-II-sulfat, Monohydrat) 2 mg
Zink (Zinksulfat, Monohydrat) 20 mg
Jod (Kalziumjodat, wasserfrei) 0,2 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Belcando Iberico med Kikärtor