Belcando Single Protein Buffel, 200 g

Helfoder för hundar

40 kr

(200 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna pälsklingar
  • Med buffel
  • Utan några tillsatser
  • Tillverkad i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Belcando Adult Lamm & ris, 12,5 kg (12,50 kg)

Belcando Single Protein Buffel, 200 g 40 kr (200 kr / kg)
Belcando Adult Lamm & ris, 12,5 kg (12,50 kg) 695 kr (56 kr / kg)
Totalpris: 735 kr
Beskrivning

Detta Single-Protein premium-våtfoder behöver inga kompletterande tillsatser. Det innehåller uteslutande omsorgsfullt tillagat buffelkött, som kommer att ta din pälsklings smaklökar till en helt ny nivå.

Fodret tillverkas i Tyskland och kan utan problem ges vid foderintolerans.

Utfodringsrekommendation/dag:

Det rekommenderas att blanda Belcando® Single-Protein med Belcando® Mix it GF. Använd 2 delar våtfoder och 1 del torrfoder. Servera alltid färskt vatten vid måltiderna.

Vikt* i kg Single Protein i g Belcando® Mix it GF i g
3-5 80-100 40-50
5-10 100-160 50-80
10-15 160-240 80-120
15-20 240-300 120-150
20-25 300-360 150-180
25-35 360-440 180-220
35-50 440-600 220-300
50-65 600-800 300-400
65-80 800-900 400-450

*Vikt som vuxen

Artikelnr.: BCO-512265
Innehåll: 200 g
EAN: 4002633512260
Tillverkarnr.: 512265
Varumärken: Belcando
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från tillsatser, Monoprotein
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

73 % Büffelfleisch/-lunge/-leber/-niere/-milz[1], 27 % Fleischbrühe vom Büffel

  1. Bubalus arnee
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 9,5 %
Råprotein 0 %
Fettgehalt 8,5 %
Rohasche 1 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 0,3 %
Fuktighet 79 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Belcando Single Protein Buffel