Betty's landhausküche Fryspåse Kyckling & Lax med Gurkörtolja, 100 g

Helfoder för katter

23 kr

(230 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med kycklingkött, inälvor & fisk
  • Full av värdefulla proteiner
  • För optimal näringsförsörjning
  • Passar även känsliga katter

Ofta köpt tillsammans med Betty's landhausküche Fryspåse Fjäderfä Ren med Gurkörtolja, 100 g

Betty's landhausküche Fryspåse Kyckling & Lax med Gurkörtolja, 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Betty's landhausküche Fryspåse Fjäderfä Ren med Gurkörtolja, 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

I fryspåse katt kyckling & lax med gurkörtolja kombineras noggrant utvalda ingredienser som magert kycklingkött, nyttig lax och högkvalitativa fetter - en lättsmält måltid med utmärkt smak. Vilken katt kan motstå detta?

Kombinationen av muskelkött, inälvor och fisk kompletteras med en balanserad mix av vitaminer, mineraler, spårämnen och en extra portion taurin för att säkerställa en god näringsförsörjning. Lax är rik på omega-3-fettsyror, medan gurkörtolja med gamma-linolensyra bidrar med viktiga omega-6-fettsyror - en kombination som kan bidra till en frisk och glänsande päls.

Rekommenderas för:

Känsliga finsmakare och katter som tenderar att bli överviktiga, samt alla vuxna, normalt aktiva katter.

Utfodringsrekommendation som helfoder:

Kattens vikt 2-3 kg 3-5 kg 5-7 kg
Fodermängd per dag 150-200 g 200-300 g 300-350 g
Artikelnr.: BLK-00300050
Innehåll: 100 g
EAN: 4250321824434
Tillverkarnr.: 00300050
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Med kattmynta
: Adult
Allmän information: Den faktiska fodermängden beror på ditt djurs ålder, aktivitetsnivå och ras., Se till att vatten alltid finns fritt tillgängligt.
Ingredienser

Sammansättning

50 % Hühnerfleisch, -leber, -herz, -muskelmagen, 28,8 % Fleischbrühe, 20 % Lax, 0,5 % Mineral­stoffe, 0,5 % Eierschalen getrocknet, 0,1 % gurkörtsolja, 0,1 % Kattmynta

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
Fettgehalt 6 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,25 %
Phosphor 0,2 %
Ingredienser
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E (α-Tocopherolacetat) 50 mg
Taurin 1.000 mg
Jod als Calciumjodat wasserfrei 0,2 mg
Mangan als Mangan-(II)-Sulfat 2 mg
Zinksulfat Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Fryspåse Kyckling & Lax med Gurkörtolja

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder