Betty's landhausküche Fryspåse Nötkött Ren med Gurkörtolja, 100 g

Helfoder för katter

20 kr 23 kr -13%

(200 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med saftigt nötkött
  • Skonsamt tillagat
  • Rik på omega-6-fettsyror
  • Passar aktiva katter

Ofta köpt tillsammans med Betty's landhausküche Fryspåse Nötkött & Hjärta med Gurkörtolja, 100 g

Betty's landhausküche Fryspåse Nötkött Ren med Gurkörtolja, 100 g 20 kr (200 kr / kg)
Betty's landhausküche Fryspåse Nötkött & Hjärta med Gurkörtolja, 100 g 20 kr (200 kr / kg)
Totalpris: 40 kr
Beskrivning

Med fryspåse katt nötkött ren med gurkörtolja träffar du garanterat rätt smak för din katt. Noggrant utvalda ingredienser av hög kvalitet skapar en måltid som verkligen uppskattas.

Kombinationen av muskelkött och inälvor kompletteras med en balanserad mix av vitaminer, mineraler, spårämnen och en extra portion taurin för att säkerställa en god näringsförsörjning. Gurkörtolja med gamma-linolensyra är rik på viktiga omega-6-fettsyror och kan bidra till en frisk och glänsande päls.

Rekommenderas för:

Lekfulla och aktiva finsmakare samt alla vuxna, normalt aktiva katter.

Utfodringsrekommendation som helfoder:

Kattens vikt 2-3 kg 3-5 kg 5-7 kg
Fodermängd per dag 150-200 g 200-300 g 300-350 g
Artikelnr.: BLK-00300257
Innehåll: 100 g
EAN: 4250321823956
Tillverkarnr.: 00300257
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Monoprotein
: Adult
Allmän information: Den faktiska fodermängden beror på ditt djurs ålder, aktivitetsnivå och ras., Se till att vatten alltid finns fritt tillgängligt.
Ingredienser

Sammansättning

69 % Rinderfleisch, -lunge, -leber, -herz, -niere, -pansen, 29,9 % Rinderfleischbrühe, 0,5 % Mineraler, 0,5 % Eierschalen getrocknet, 0,1 % gurkörtsolja

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
Fettgehalt 6 %
Rohasche 2,4 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,25 %
Phosphor 0,2 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E (α-Tocopherolacetat) 50 mg
Taurin 1.000 mg
Jod als Calciumjodat wasserfrei 0,2 mg
Mangan als Mangan-(II)-Sulfat 2 mg
Zinksulfat Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Fryspåse Nötkött Ren med Gurkörtolja

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder