Huvudfoder från bunny

Huvudfoder

Filtrera och sortera

Pris Smådjur Egenskaper Livsfas Produktlinjer
Filter

Huvudfoder: 30 artiklar

Bunny KaninchenTraum BASIC

Bunny KaninchenTraum BASIC, 4 kg

  • Från 6 månaders ålder
  • 63 olika växtarter
  • Behovsanpassad kalciumhalt
347 kr (87 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FärgmusTraum BASIC

Bunny FärgmusTraum BASIC, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Mycket hög acceptans
86 kr (172 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum HERBS

Bunny KaninchenTraum HERBS, 1,50 kg

  • 63 olika växtarter
  • Med 6 extra örter
  • Med kamomill och tusensköna från naturskyddade ängar
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-Mars)

Bunny KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-​Mars), 4 kg

  • Balanserad sammansättning
  • Från 6 månaders ålder
  • Stödjer immunsystemets, luftvägarnas och pälsens normala funktion
440 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny ZwerghamsterTraum EXPERT

Bunny ZwerghamsterTraum EXPERT, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Med linfrön, hirs och sesam
103 kr (206 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny ZwerghamsterTraum EXPERT FLOWER

Bunny ZwerghamsterTraum EXPERT FLOWER, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Utan pellets och extrudat
106 kr (212 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny ZwerghamsterTraum EXPERT HAIR & SKIN

Bunny ZwerghamsterTraum EXPERT HAIR & SKIN, 500 g

  • Stödjer pälsens och hudens normala funktion
  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
106 kr (212 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny UroLowCalcium

Bunny UroLowCalcium, 800 g

  • Stödjer urinorganens normala funktion
  • Med utvalda vegetabiliska ingredienser
  • Låg kalciumhalt
115 kr (144 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny RennmausTraum EXPERT

Bunny RennmausTraum EXPERT, 500 g

  • Artanpassad blandning
  • Med vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Utan pellets och extrudat
103 kr (206 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny HerbalAid

Bunny HerbalAid, 120 g

  • För dvärgkaniner, marsvin, deguer och chinchillor
  • Pulver för tillredning av gröt
  • Inklusive matningsspruta
69 kr (575 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny HamsterTraum EXPERT

Bunny HamsterTraum EXPERT, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Utan pellets
103 kr (206 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny DeguTraum BASIC

Bunny DeguTraum BASIC, 1,20 kg

  • Artanpassad sammansättning
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix för perfekt tandslitage
161 kr (134 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION, Blossom (1,50 kg)

  • Med många läckra blommor
  • Med 63 växter från obehandlade ängar
  • Perfekt 3-fibermix
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

KaninchenTraum SPECIAL EDITION Vegetables

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION Vegetables, 1,50 kg

  • Med 63 olika växter från obehandlade ängar
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix främjar tandslitage och normal tarmflora
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny HamsterTraum EXPERT HAIR & SKIN

Bunny HamsterTraum EXPERT HAIR & SKIN, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Stödjer pälsens och hudens normala funktion
106 kr (212 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny HamsterTraum EXPERT VEGETABLE

Bunny HamsterTraum EXPERT VEGETABLE, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Med pumpa, zucchini och paprika
106 kr (212 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum VITALITY

Bunny KaninchenTraum VITALITY, 4 kg

  • 63 olika växter från obehandlade ängar
  • Med fänkålsfrön, kamomillblommor och papaya
  • 3-fibermix för normalt tandslitage och normal tarmflora
428 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny KaninchenTraum SENIOR

Bunny KaninchenTraum SENIOR, 1,50 kg

  • Från 6 års ålder
  • Högkvalitativt helfoder
  • Med indisk rökelse, ginseng och ginkgo
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny MeerschweinchenTraum YOUNG

Bunny MeerschweinchenTraum YOUNG, 4 kg

  • Artanpassad sammansättning
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix för perfekt tandslitage
370 kr (93 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny ZwerghamsterTraum BASIC

Bunny ZwerghamsterTraum BASIC, 600 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Ingredienser från djurens ursprungliga livsmiljö
98 kr (163 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum YOUNG

Bunny KaninchenTraum YOUNG, 4 kg

  • För dvärgkaniner upp till 6 månaders ålder
  • 63 olika växtarter från obehandlade ängar
  • Värdefullt inulin stödjer en normal tarmflora
370 kr (93 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny HamsterTraum BASIC

Bunny HamsterTraum BASIC, 600 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Ingredienser från djurens ursprungliga livsmiljö
98 kr (163 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny ChinchillaTraum BASIC

Bunny ChinchillaTraum BASIC, 3,20 kg

  • Artanpassad sammansättning
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix för perfekt tandslitage
370 kr (116 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny RennmausTraum BASIC

Bunny RennmausTraum BASIC, 600 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Ingredienser från ökenmössens ursprungliga livsmiljö
98 kr (163 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny RattenTraum BASIC

Bunny RattenTraum BASIC, 500 g

  • 28 olika komponenter
  • Artanpassad sammansättning
  • Balanserad formulering
86 kr (172 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

MeerschweinchenTraum SPECIAL EDITION FLOWERS

Bunny MeerschweinchenTraum SPECIAL EDITION FLOWERS, 1,50 kg

  • Från 5 månaders ålder
  • Perfekt 3-fibermix
  • Med många läckra blommor
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FärgmusTraum EXPERT

Bunny FärgmusTraum EXPERT, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Med vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Utan pellets och extrudat
103 kr (206 kr / kg)

Leverans till 06. november

Bunny ProDental

Bunny ProDental, 800 g

  • Perfekt pelletsstorlek
  • Förhöjt energiinnehåll
  • Mycket hög acceptans
115 kr (144 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Bunny RattenTraum EXPERT

Bunny RattenTraum EXPERT, 500 g

  • Balanserad och artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Mycket hög acceptans
103 kr (206 kr / kg)

Leverans till 25. november

Bunny MeerschweinchenTraum BASIC

Bunny MeerschweinchenTraum BASIC, 4 kg

  • Artanpassad sammansättning
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix för perfekt tandslitage
347 kr (87 kr / kg)

Leverans till 05. november