Cat's love Torrfoder för katter "Adult Poultry", 400 g

Spannmålsfri & allergivänlig

69 kr

(173 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Anti-hårboll effekt
  • Premiumkvalitet
  • 81% animaliskt protein

Ofta köpt tillsammans med Cat's love Pure Filets våtfoder "Lax", 100 g

Cat's love Torrfoder för katter "Adult Poultry", 400 g 69 kr (173 kr / kg)
Cat's love Pure Filets våtfoder "Lax", 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Totalpris: 92 kr
Beskrivning

Premium helfoder producerades på ett sådant sätt att det är idealt anpassat till näringsbehoven hos vuxna katter. Den höga andelen fjäderfäprotein stödjer kattens muskler. För att bidra till en balanserad tarmflora har FOS lagts till formulan som ett prebiotiskt stöd. Dessutom ingår ett balanserat mineralinnehåll och naturliga växtfibrer.

Utfodringsrekommendation / 24 h

(beroende på ålder, ras och aktivitet)

vikt mängd mat
2-3 kg 25-45 g
4-5 kg 45-60 g
6-8 kg 55-85 g

  • Energi: 1 640 kJ, 392 kcal / 100 g
  • 81% animaliskt protein & 19% vegetabiliskt protein
  • UTAN: konstgjorda färgämnen och lockmedel, tillsatt socker, konserveringsmedel, spannmål, laktos, djurförsök

Färskt vatten ska alltid finnas tillgängligt för din katt.

Artikelnr.: XEV-DLO-CD00400PO
Innehåll: 400 g
EAN: 9120063685066
Tillverkarnr.: CDA00400PO
Varumärken: Cat's love
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat, Förvara inte över 40°C, Förvara torrt
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från laktos, Djursvänlig, Vitaminrik
: Adult
: Muskulatur, Vitaminer, mineraler och spårämnen
Doseringsform / konsistens: Torrfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

54 % Geflügel (30 % färsk kyckling, 24 % Geflügelprotein getrocknet), Kartoffeln, Erbsen, Süßkartoffel, Geflügelfett, 3 % laxolja, linfrö, 0,5 % öljäst, Mineralstoffe, 0,1 % FOS

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 31 %
Råoljor och fetter 16 %
Rohasche 6,9 %
råfiber 2 %
kalcium 1,35 %
Phosphor 1,1 %
Omega-6 2,31 %
omega 3 0,97 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
vitamin A 18.000 IE
vitamin D3 1.300 IE
vitamin e 180 mg
Koppar som koppar-sulfatpentahydrat 8 mg
E5 mangan som mangan (II) -oxyd 10 mg
Zinkoxid (3b603) 100 mg
jod som kalciumjodat vattenfri E2 2,6 mg
Taurin 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Cat's love Torrfoder för katter "Adult Poultry"

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder