Croci Kitten Mousse Tonfisk & Aloe, 70 g

Högkvalitativt helfoder för kattungar från 1 till 12 månader

15 kr 17 kr -12%

(214 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Utvalda ingredienser
  • Åldersanpassat recept
  • Lättsmält

Ofta köpt tillsammans med Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg

Croci Kitten Mousse Tonfisk & Aloe, 70 g 15 kr (214 kr / kg)
Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 4 kg 161 kr (40 kr / kg)
Totalpris: 176 kr
Beskrivning

Mums så gott. Detta läckra helfoder ger din kattunge en utmärkt näringsmässig start i livet.
Den mjuka mousse-konsistensen, skonsamt tillagade ingredienser och en anpassad sammansättning ger inte bara härlig smak utan täcker även det dagliga näringsbehovet.

  • Premium-helfoder för kattungar från 1 till 12 månader
  • Lättsmält mousse
  • Med tonfisk och aloe
  • Utvalda ingredienser av hög kvalitet
Artikelnr.: Xol-CRO-C1018087
Innehåll: 70 g
EAN: 8023222160873
Tillverkarnr.: C1018087
Varumärken: Croci
Foderdeklaration: Helfoder
: Kitten
: Vibrisse
Sammansättning

40 % Thunfisch, 4 % Aloe Vera, Reis, Erbsenprotein, pflanzliche Öle und Fette (Elaeis Guineensis (Ölpalme)), Tapiokastärke, Majsstärkelse, Mineralstoffe, Volleipulver, konserveringsmedel

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 6 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 2 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 88,5 %
Stärke 2,136 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CROCI SPA, via S. Alessandro 8, 21040, Castronno (VA), Italien, info@croci.net, croci-group.com/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Croci Kitten Mousse Tonfisk & Aloe