Foderblandningar och pellets

Foderblandningar och pellets

Filtrera och sortera

Pris Djurslag Smådjur Fågelart Smak Egenskaper
Filter

Foder: 1 - 30 av 34 artiklar

Duvoplus Garden Bites Dental Twisters S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Twisters S -​ 13 cm, 28 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Med mintolja
  • 55 % sötpotatis
103 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Kycklingmix

Duvoplus Kycklingmix, 20 kg (1 Säck)

  • För unga höns
  • Med frön och spannmål
  • Innehåller ärtor & krossad majs
231 kr (12 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Ostronskal 25 kg

Duvoplus Ostronskal 25 kg, Fin (1 Säck)

  • Extra kalcium
  • Stärker benstomme & äggskal
  • Finmalet
255 kr (10 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Garden Bites Fruity Friends S - 7 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Friends S -​ 7 cm, 18 Stycken

  • Vegetariskt
  • Glutenfritt
  • Rikt på vitaminer, kalcium och järn
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Toby Toothbrush S - 5 cm

Duvoplus Garden Bites Toby Toothbrush S -​ 5 cm, 50 Stycken

  • Vegetariskt
  • Glutenfritt
  • Med naturlig mintolja
184 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Garden Bites Fruity Tonya Toothpaste S - 7,8 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Tonya Toothpaste S -​ 7,8 cm, 18 Stycken

  • Fruktiga vegetariska snacks
  • Glutenfria
  • Med banan, persika och päron
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Veggie Friends S - 6 cm

Duvoplus Garden Bites Veggie Friends S -​ 6 cm, 18 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Roliga figurer
  • Glutenfritt
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Värpkorn

Duvoplus Värpkorn, 5 kg (1 Säck)

  • Pellets
  • Daglig utfodring
  • För regelbunden äggläggning
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Garden Bites Fruity Dental Swirls S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Dental Swirls S -​ 13 cm, 30 Stycken

  • Vegetariska tuggpinnar
  • Stödjer tandrengöringen
  • Glutenfria
103 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Kycklingsmulor

Duvoplus Kycklingsmulor, 5 kg (1 Säck)

  • För kycklingar
  • Från dag 1
  • Smulfoder
150 kr (30 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Garden Bites Fruity Dental Swirls L - 16 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Dental Swirls L -​ 16 cm, 15 Stycken

  • Vegetariska tuggsnacks
  • Stödjer tandrengöringen
  • Glutenfria
103 kr (7 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Skalade Jordnötter

Duvoplus Skalade Jordnötter, 5 kg

  • För trädgårdsfåglar
  • Fett- & energirikt
  • Skalade & rengjorda
347 kr (69 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Get- och Viltmüsli

Duvoplus Get-​ och Viltmüsli, 18 kg

  • För getter & vilt
  • Balanserat & gott
313 kr (17 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Picksten med Ostronskal

Duvoplus Picksten med Ostronskal, 200 g

  • Stödjer benstommens utveckling
  • Motverkar tristess
  • Enkel att montera i buren
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks L - 16 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks L -​ 16 cm, 14 Stycken

  • Vegetarisk godbit
  • Glutenfri
  • Lättsmält
115 kr (8 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks S -​ 13 cm, 28 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Glutenfritt
  • Lättsmält
115 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Fårmüsli

Duvoplus Fårmüsli, 18 kg

  • Balanserat & gott
  • Med fibrer
  • Utan koppar
289 kr (16 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Garden Bites Vegan Bones S - 11 cm

Duvoplus Garden Bites Vegan Bones S -​ 11 cm, 8 Stycken

  • Vegetariskt tuggsnack
  • Glutenfritt
  • Med naturlig mintolja
127 kr (16 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Twisters L - 16 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Twisters L -​ 16 cm, 14 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Glutenfritt
  • Lättsmält
115 kr (8 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Kyckling- & Vaktelmix

Duvoplus Kyckling-​ & Vaktelmix, 20 kg (1 Säck)

  • Balanserad blandning
  • Med frön & spannmål
  • Innehåller finfördelad majs
266 kr (13 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Garden Bites Vegan Bones L - 14,5 cm

Duvoplus Garden Bites Vegan Bones L -​ 14,5 cm, 3 Stycken

  • Vegetariskt tuggsnack
  • Glutenfritt
  • Med naturlig mintolja
103 kr (34 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Fruity Friends L - 12,5 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Friends L -​ 12,5 cm, 3 Stycken

  • Läckert vegetariskt snack
  • Med myntextrakt
  • Glutenfritt
103 kr (34 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Sepiaskal 12,5 cm

Duvoplus Sepiaskal 12,5 cm

  • Naturlig källa till kalcium och mineraler
  • Bidrar till starkare ben, näbb och äggskal
  • Ett viktigt tillbehör i alla fågelburar, lämpligt för alla fågelarter
28 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Kit med Kanin- och Gnagargäs 70 g

Duvoplus Kit med Kanin-​ och Gnagargäs 70 g, 70 g

  • Eget gräs för kaniner och gnagare
  • Enkelt att använda
  • För en god matsmältning
46 kr (657 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Mjölmask Ca. 200 g

Duvoplus Mjölmask Ca. 200 g

  • För trädgårdsfåglar
  • Torkade mjölmaskar
  • Med animaliskt protein
138 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Mix för Turturduvor och Fasaner

Duvoplus Mix för Turturduvor och Fasaner, 20 kg

  • Balanserad
  • Frön, spannmål & krossad majs
  • Berikad med ärter & solrosfrön
255 kr (13 kr / kg)

Leverans till 22. oktober

Garden Bites Fruity Tonya Toothpaste L - 13,5 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Tonya Toothpaste L -​ 13,5 cm, 3 Stycken

  • Vegetarisk belöning
  • Rik på vitaminer, kalcium och järn
  • Glutenfri
103 kr (34 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Mix för Tropiska Fåglar

Duvoplus Mix för Tropiska Fåglar, 20 kg

  • Med frön
  • Näringsrikt & balanserat
556 kr (28 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Duvoplus Müsli för Häst, Ponny och Åsna

Duvoplus Müsli för Häst, Ponny och Åsna, 18 kg

  • För hästar, ponnyer & åsnor under vilopauser
  • Balanserat & gott
313 kr (17 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Duvoplus Skalade Jordnötter Extra

Duvoplus Skalade Jordnötter Extra, 5 kg

  • För trädgårdsfåglar
  • Fett- & energirikt
  • Skalade & rengjorda
289 kr (58 kr / kg)

Leverans till 27. oktober