Bomaterial för fåglar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Fågelart
Filter

Bobyggnadsmaterial: 10 artiklar

Quiko Scharpie, Natur Bomaterial

Quiko Scharpie, Natur Bomaterial, 1.000 g

  • För undulater, kanariefåglar & mer
  • Perfekt för äggläggning
  • Extra varmt
103 kr (103 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Kokos-Sisal-Jute-Bomull, Bomaterial

Quiko Kokos-​Sisal-​Jute-​Bomull, Bomaterial, 500 g

  • För undulater, kanariefåglar & mer
  • Perfekt för äggläggning
  • Varmt & mysigt
80 kr (160 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Beeztees Bomull för Bobyggnad

Beeztees Bomull för Bobyggnad, 100 g

  • Ger extra värme
  • För fåglar med spetsig näbb
  • Passar även vilda fåglar
34 kr (340 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Djurhår-Hampa-Sisal, Bomaterial

Quiko Djurhår-​Hampa-​Sisal, Bomaterial, 500 g

  • Högkvalitativ materialmix
  • Perfekt för äggläggning
  • För undulater, kanariefåglar & Co
92 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Beeztees Mix för Bobyggnad

Beeztees Mix för Bobyggnad, 250 g

  • Mjukt & stabilt
  • För fåglar med spetsig näbb
  • Passar även vilda fåglar
140 kr (560 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Beeztees Kokos för Bobyggnad

Beeztees Kokos för Bobyggnad, 270 g

  • För stabila bon
  • Passar även vilda fåglar
  • Naturlig kokosfiber
83 kr (307 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Kokos-Sisal, Bomaterial

Quiko Kokos-​Sisal, Bomaterial, 500 g

  • För undulater, kanariefåglar & Co
  • Perfekt för äggläggning
  • Mysigt varmt
80 kr (160 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Quiko Kokos Brun, Bomaterial

Quiko Kokos Brun, Bomaterial, 100 g

  • För undulater, kanarier & mer
  • Perfekt för äggläggning
  • Varm & mysig
46 kr (460 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Beeztees Jute för Bobyggnad

Beeztees Jute för Bobyggnad, 250 g

  • Passar även vilda fåglar
  • För fåglar med spetsig näbb
  • Extra varmt
72 kr (288 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Quiko Rena Djurhår, Bomaterial

Quiko Rena Djurhår, Bomaterial, 100 g

  • 100 % naturligt
  • Perfektt för äggläggning
  • För undulater, kanariefåglar med flera
46 kr (460 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig