Kompletteringsfoder för hundar

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Egenskaper Innehåll Livsfas Användningsområde Förpackningstyp
Filter

Kompletteringsfoder: 1 - 30 av 143 artiklar

VEGDOG Vish Oil

VEGDOG Vish Oil, 250 ml

  • Med hampaolja, algolja och linfröolja
  • Endast vegetabiliska råvaror
  • Rik på omega-3- och omega-6-fettsyror
165 kr 184 kr (660 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Doby Laxolja

Doby Laxolja, 1 Liter

  • Med omega-3- & omega-6-fettsyror
  • Livsmedelskvalitet
  • Kallpressad
165 kr 184 kr (165 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Rinti Drinki Anka

Rinti Drinki Anka, 185 ml

  • För högre vätskeintag
  • Med finaste köttbitar
  • Kalorisnål
13 kr (70 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Pets nature Laxolja

Pets nature Laxolja, 1.000 ml

  • 100 % ren laxolja
  • Varsamt framställd
  • Spannmåls- & laktosfri
187 kr 208 kr (187 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Rinti Drinki Kyckling

Rinti Drinki Kyckling, 185 ml

  • För högre vätskeintag
  • Med finaste köttbitar
  • Kalorisnål
13 kr (70 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Purapep Comfort

Purapep Comfort, 100 g

  • I pulverform
  • Med naturligt tryptofan & B-vitaminer
  • Utan konstgjorda tillsatser
229 kr 255 kr (2 290 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Belcando Agil-Tabs

Belcando Agil-​Tabs, 100 Tabletter

  • Kan stödja lederna
  • Tablettform
  • Tillverkad i Tyskland
312 kr 347 kr (1 156 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Purapep Senior

Purapep Senior, 280 g

  • För hundar & katter
  • Pulverform
  • Med vassleproteinhydrolysat, linfröolja, vitaminer & spårämnen
479 kr 533 kr (1 711 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

VEGDOG All-In Veluxe

VEGDOG All-​In Veluxe, 650 g

  • För vuxna, normalt aktiva hundar
  • I pulverform
  • För egen tillagning
289 kr (445 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Mage-Tarm Tabs

Valetumed Mage-​Tarm Tabs, 180 g

  • Med värdefulla probiotika & jäst
  • Lättsmält
  • Enkel dosering & hög acceptans
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Purapep Lugn Mage

Purapep Lugn Mage, 250 g

  • Kompletteringsfoder för vuxna hundar
  • Främjar en normal miljö i magen
  • Med 5 växtbaserade ingredienser
197 kr 219 kr (788 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Pets nature 3-6-9-Örtolja

Pets nature 3-​6-​9-​Örtolja, 500 ml

  • Med omättade fettsyror
  • Innehåller utvalda örter
  • Spannmåls- & laktosfri
207 kr 231 kr (414 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Pets nature Tistelolja

Pets nature Tistelolja, 500 ml

  • Högkvalitativt fodertillskott
  • Varsamt kallpressat
  • Hög acceptans
137 kr 153 kr (274 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Purapep Cardio Tabs Hund

Purapep Cardio Tabs Hund, 300 g

  • Hög dos av taurin & L-karnitin
  • Innehåller viktiga antioxidanter
  • Tillverkad i Tyskland
695 kr (2 317 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Canosept Leder

Canosept Leder, 20 Tabletter

  • Utvecklad tillsammans med veterinärer
  • Med grönläppad mussla i pulverform med mera
  • Från valp till senior
207 kr 231 kr (5 175 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Purapep Comfort Hundtabletter

Purapep Comfort Hundtabletter, 120 Tuggtabletter

  • I tablettform
  • Med naturligt tryptofan & B-vitaminer
  • Med smak av fågel
580 kr (1 933 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Steinkraft DOGKRAFT Zeolith Pulver Pur

Steinkraft DOGKRAFT Zeolith Pulver Pur, 250 g

  • 100 % finmalen zeolit
  • Främjar en normal matsmältning
  • För alla åldrar & raser
169 kr (676 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Doby Hampolja

Doby Hampolja, 500 ml

  • Med gamma-linolensyra
  • Med omega-3- & omega-6-fettsyror
  • Hög kvalitet & kallpressad
218 kr 243 kr (436 kr / l)

Leverans till 03. november

Nutrilabs CANICOX-HD tuggtabletter för hundar

Nutrilabs CANICOX-​HD tuggtabletter för hundar, 50 Tuggtabletter

  • Glykosaminoglykaner som smörjmedel
  • Kombinerat med speciella växtextrakt
  • Omega fettsyror
382 kr (3 056 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Probiotic pet

Valetumed Probiotic pet, 60 g

  • För hundar & katter
  • Med två probiotiska bakteriestammar
  • Innehåller värdefulla fibrer (MOS)
347 kr (5 783 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

8in1 Glukosamin för Vuxna & Äldre Hundar

8in1 Glukosamin för Vuxna & Äldre Hundar, 55 Tabletter

  • Näringstillskott för äldre hundar
  • Stödjer friska leder
  • Utan artificiella konserveringsmedel
92 kr 103 kr (541 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

V-point ARTHRO Plus örtpulver för hundar

V-point ARTHRO Plus örtpulver för hundar, 250 g

  • Smärtfri rörelse
  • Utvald örtblandning
  • Med älggräs & maskros
483 kr (1 932 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

8in1 Kalciumtabletter för Alla Hundar

8in1 Kalciumtabletter för Alla Hundar, 155 Tabletter

  • Perfekt för valpar & unghundar
  • Med kalcium, fosfor & vitamin D3
  • Utan artificiella konserveringsmedel
51 kr 57 kr (729 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Nutrilabs DEXBORON FORTE tuggtabletter för hundar

Nutrilabs DEXBORON FORTE tuggtabletter för hundar, 50 Tuggtabletter

  • Det naturliga alternativet
  • Stödjer rörelseapparaten
  • Med djävulsklo, pilbark & mycket mer.
427 kr (3 416 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Belcando Fiber Tabs

Belcando Fiber Tabs, 540 g

  • Högkvalitativt kosttillskott
  • Med lösliga & olösliga kostfibrer
  • Med L-karnitin
333 kr 370 kr (617 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Purapep Active+

Purapep Active+, 120 Tuggtabletter

  • Stödjer friska muskler & leder
  • Med kollagenhydrolysat, glukosamin & kondroitinsulfat
  • Hög biotillgänglighet & god smak
522 kr 580 kr (1 740 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

TRM Kurasyn Canine

TRM Kurasyn Canine, 240 ml

  • Speciellt för hundar
  • För små & större hundar
  • Stöder ben & leder
269 kr (1 121 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Valetumed Ledtabs

Valetumed Ledtabs, 180 g

  • Med värdefullt MSM & glukosamin
  • Stödjer normal rörelseförmåga
  • Bra stöd för skelettet
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Valetumed ParasitEx Dog

Valetumed ParasitEx Dog, 30 ml

  • Stödjer normal tarmfunktion
  • Med jordärtskocka, kokosfett & propolis
  • Skonsam formula på naturlig bas
155 kr 173 kr (5 167 kr / l)

Leverans till 13. oktober

Royal canin Babydog Milk

Royal canin Babydog Milk, 2 kg

  • Mjölkpulver
  • Hög smältbarhet
  • Stödjer utvecklingen av kroppens naturliga försvar
695 kr (348 kr / kg)

Leverans till 12. oktober