Kompletteringsfoder för katter

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Användningsområde Förpackningstyp
Filter

Kompletteringsfoder: 1 - 30 av 33 artiklar

Pets nature Laxolja

Pets nature Laxolja, 1.000 ml

  • 100 % ren laxolja
  • Varsamt framställd
  • Spannmåls- & laktosfri
208 kr (208 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Steinkraft CATKRAFT Zeolith Pulver Pur

Steinkraft CATKRAFT Zeolith Pulver Pur, 50 g

  • 100 % finaste zeolitpulver
  • Främjar en normal matsmältning
  • För alla åldrar & raser
114 kr (2 280 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purapep Comfort Katttabletter

Purapep Comfort Katttabletter, 120 Tuggtabletter

  • Stödjer inre ro & balans
  • Med naturligt tryptofan & B-vitaminer
  • Små välsmakande tabletter, särskilt utvecklade för katter
324 kr (2 700 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Probiotic pet

Valetumed Probiotic pet, 60 g

  • För hundar & katter
  • Med två probiotiska bakteriestammar
  • Innehåller värdefulla fibrer (MOS)
347 kr (5 783 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purapep Senior

Purapep Senior, 280 g

  • För hundar & katter
  • Pulverform
  • Med vassleproteinhydrolysat, linfröolja, vitaminer & spårämnen
533 kr (1 904 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purapep Comfort

Purapep Comfort, 280 g

  • I pulverform
  • Med naturligt tryptofan & B-vitaminer
  • Utan konstgjorda tillsatser
487 kr (1 739 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

GimCat Soft-Gras

GimCat Soft-​Gras, 100 g

  • Saftigt kattgräs
  • Enkel odling
  • Extra mjukt
46 kr (460 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pets nature 3-6-9-Örtolja

Pets nature 3-​6-​9-​Örtolja, 500 ml

  • Med omättade fettsyror
  • Innehåller utvalda örter
  • Spannmåls- & laktosfri
231 kr (462 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Pets nature Tistelolja

Pets nature Tistelolja, 500 ml

  • Högkvalitativt fodertillskott
  • Varsamt kallpressat
  • Hög acceptans
153 kr (306 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TRM Omeglo

TRM Omeglo, 200 ml

  • För hud & leder
  • Lätt att använda
  • Med olja från sjögräs
204 kr 215 kr (1 020 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Arganolja

Valetumed Arganolja, 100 ml

  • Högkvalitativ energikälla
  • Passar djur med känslig utfodring
  • Tokoferoler (naturliga antioxidanter)
208 kr 219 kr (2 080 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Purapep Hud & Päls

Purapep Hud & Päls, 280 g

  • För hundar & katter
  • Pulverform
  • Med vassleproteinhydrolysat, linfröolja, biotin med mera
428 kr (1 529 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Laxolja

Valetumed Laxolja, 100 ml

  • Ger värdefulla omega-fettsyror
  • Passar bra som tillskott vid BARF
  • Stödjer päls & hud
120 kr 127 kr (1 200 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Prebiotic Topinpur Pet

Valetumed Prebiotic Topinpur Pet, 500 ml

  • För hundar & katter
  • Av 100 % jordärtskocksaftkoncentrat
  • Stöd vid belastningsperioder
297 kr 313 kr (594 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Pets nature Hampolja

Pets nature Hampolja, 500 ml

  • Med omega 3- & omega 6-fettsyror
  • Garanterat THC-fri
  • Hög acceptans
289 kr (578 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Nutrilabs RASCAVE HEPAR tuggtabletter för katter

Nutrilabs RASCAVE HEPAR tuggtabletter för katter, 90 Tuggtabletter

  • Smaksatt för katter
  • Med mjölktistel, MSM, B-vitaminer & mycket mer.
  • Dessutom optimerad med taurin
344 kr (5 096 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

ZILCALM Pulver Tillskottsfoder för Hundar & Katter

Nutrilabs ZILCALM Pulver Tillskottsfoder för Hundar & Katter, 100 g

  • Stöd i stressiga situationer
  • Med Ashwagandha & L-tryptofan
  • Kan användas akut eller permanent
379 kr (3 790 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

CBD VET Tiermoor

CBD vital CBD VET Tiermoor, 500 g

  • En riktig allround
  • Allergivänlig
  • Tillverkad med förtöjningsmaterial med över 350 växter
153 kr (306 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

CBD VET Skin & Coat Spray

CBD vital CBD VET Skin & Coat Spray, 150 ml

  • Officiellt erkänt medicinskt vatten
  • Optimal hudvård från utsidan
  • Trevligt kylande
114 kr (760 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Nikolaus Nature animal RENOSAN® Cat

Nikolaus Nature animal RENOSAN® Cat, 36 g

  • Med viktiga mikronäringsämnen
  • GMO-fri
  • Tillverkad i Österrike
339 kr (9 417 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nikolaus Nature animal OV-DERMA® Cat

Nikolaus Nature animal OV-​DERMA® Cat, 40 g

  • Naturligt recept
  • Utan genteknik
  • Med viktiga mikronäringsämnen
332 kr (8 300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nikolaus Nature animal PetEnzym® Cat

Nikolaus Nature animal PetEnzym® Cat, 45 g

  • Förbättrar näringsupptaget
  • Med amylas, proteas & lipas
  • Med vitamin B12
330 kr (7 333 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nikolaus Nature animal COXAN® Cat

Nikolaus Nature animal COXAN® Cat, 40 g

  • Samordnade näringsämnen
  • Fri från genteknik
  • För katter i alla åldrar
303 kr (7 575 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TRM Multiplex Powder

TRM Multiplex Powder, 200 g

  • Mycket bra för intensiv användning
  • Även under rehabilitering
  • Med järn, mangan & zink
178 kr (890 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nikolaus Nature animal IMUN® Cat

Nikolaus Nature animal IMUN® Cat, 50 g

  • Naturlig sammansättning
  • För uppgradering av grundfodret
  • GMO-fri
337 kr (6 740 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nikolaus Nature animal ENTEROGENIC® Cat

Nikolaus Nature animal ENTEROGENIC® Cat, 40 g

  • Högsta kvalitet från Österrike
  • Tillverkad av råmaterial av hög kvalitet
  • Matsmältningsenzymer
230 kr (5 750 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nikolaus Nature animal HEPAGUARD® Cat

Nikolaus Nature animal HEPAGUARD® Cat, 45 g

  • Naturlig formel
  • För katter i alla åldrar
  • GMO-fri
343 kr (7 622 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nikolaus Nature animal BASIC CARE® Cat

Nikolaus Nature animal BASIC CARE® Cat, 50 g

  • Utan genteknik
  • Perfekt för BARF-näring
  • Med omega-3-fettsyror
273 kr (5 460 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purapep Fiberblandning

Purapep Fiberblandning, 200 g

  • Kompletteringsfoder för hundar & katter
  • Främjar en normal matsmältning
  • Växtbaserad fiberblandning
196 kr (980 kr / kg)

Leverans till 23. oktober

Hunter Norwegian Laxolja för Katter

Hunter Norwegian Laxolja för Katter, 250 ml

  • Från hållbar laxodling
  • Kallpressad & naturlig
  • Passar även små hundar
161 kr (644 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig