Leonardo Superior Selection Häst Med Zucchini, 200 g

Våtfoder för katter

28 kr

(140 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Hästkött, inälvor & zucchini
  • Med laxolja
  • Tillverkat i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Leonardo Superior Selection Anka Med Kyckling, 200 g

Leonardo Superior Selection Häst Med Zucchini, 200 g 28 kr (140 kr / kg)
Leonardo Superior Selection Anka Med Kyckling, 200 g 23 kr (115 kr / kg)
Totalpris: 51 kr
Beskrivning

Superior Selection från Leonardo är ett delikat våtfoder på burk som kombinerar näringsrikt hästkött och inälvor med smakrik zucchini. En balanserad sammansättning att förälska sig i!

Delikatessen är förfinad med värdefull laxolja.

Utfodringsrekommendation:

Fodret passar vuxna katter från 1 års ålder.

En vuxen katt som väger ca 3-5 kg får 200-400 g Superior Selection dagligen. Servera vid rumstemperatur och se till att katten alltid har tillgång till friskt vatten.

Artikelnr.: LDO-755505
Innehåll: 200 g
EAN: 4002633755506
Tillverkarnr.: 755505
Varumärken: Leonardo
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Monoprotein, Proteinrik
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

66 % Pferdefleisch (Lever, Lung, Herz, Magsäck), 28,8 % Fleischbrühe vom Pferd, 4 % Zucchini, 0,5 % Mineralstoffe, 0,5 % getrocknete Eierschalen, 0,1 % laxolja, 0,1 % kattmynta

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 11,5 %
Råprotein 0 %
Fettgehalt 5 %
Rohasche 2 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 0,3 %
Fuktighet 79 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.000 mg
Mangan als Mangan-(II)-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Leonardo Superior Selection Häst Med Zucchini

4,3 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (66%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (33%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

3 recensioner

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder