Leonardo Superior Selection Nötkött Med Vilt, 200 g

Våtfoder för katter

23 kr

(115 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Nötkött & vilt, inälvor & sötpotatis
  • Med laxolja
  • Tillverkat i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Leonardo Superior Selection Anka Med Kyckling, 200 g

Leonardo Superior Selection Nötkött Med Vilt, 200 g 23 kr (115 kr / kg)
Leonardo Superior Selection Anka Med Kyckling, 200 g 23 kr (115 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

Superior Selection från Leonardo är ett smakrikt våtfoder på burk där magert nötkött och inälvor möter kryddigt viltkött (hjort och vildsvin). Receptet avrundas med krämig sötpotatis som gör denna delikatess till en måltid att förälska sig i.

Våtfodret är förädlat med värdefull laxolja.

Utfodringsrekommendation:

Fodret passar vuxna katter från 1 års ålder.

En vuxen katt som väger ca 3-5 kg får 200-400 g Superior Selection dagligen. Servera vid rumstemperatur och se till att katten alltid har tillgång till friskt vatten.

Artikelnr.: LDO-755545
Innehåll: 200 g
EAN: 4002633755544
Tillverkarnr.: 755545
Varumärken: Leonardo
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Monoprotein, Proteinrik
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

40 % Rindfleisch (Herz, Lever, Lung), 28,8 % Fleischbrühe von Rind & Wild, 26 % Wildfleisch (Hirsch, Wildschwein), 4 % Süßkartoffel, 0,5 % Mineralstoffe, 0,5 % getrocknete Eierschalen, 0,1 % laxolja, 0,1 % kattmynta

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 11 %
Råprotein 0 %
Fettgehalt 6,5 %
Rohasche 2 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 0,3 %
Fuktighet 79 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.000 mg
Mangan als Mangan-(II)-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Leonardo Superior Selection Nötkött Med Vilt

4,8 av 5 stjärnor
5 stjärnor
3 (75%)
4 stjärnor
1 (25%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

4 recensioner