Lucky lou Lifestage Adult Fågel & Tonfisk, 800 g

Delikat kombination av kött & fisk

57 kr

(71 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumhelfoder för katter
  • Smakar bättre än vilken mus som helst
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Lifestage Adult Fågel & Lamm, 800 g

Lucky lou Lifestage Adult Fågel & Tonfisk, 800 g 57 kr (71 kr / kg)
Lucky lou Lifestage Adult Fågel & Lamm, 800 g 57 kr (71 kr / kg)
Totalpris: 114 kr
Beskrivning

Coola katter, se hit! Detta våtfoder ger din katt allt den behöver varje dag, med naturen som förebild. Det är inte bara en högkvalitativ näringsmässig grund för ett vitalt kattliv, utan smakar dessutom fantastiskt gott. För detta lämnar din katt gärna varje mus åt sidan.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Med fjäderfä, tonfisk och palsternacka
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen en mängd som motsvarar 3 - 5% av din katts kroppsvikt.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-14669
Innehåll: 800 g
EAN: 4262437740669
Tillverkarnr.: 14669
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Adult
: Lifestage
Sammansättning

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Thunfischsud, 2 % Pastinaken, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,4 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5 %
Rohasche 3 %
Fuktighet 78 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Adult Fågel & Tonfisk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder