Lucky lou Lifestage Kitten Fågel & Öring, 800 g

Smakar gott för små katter

57 kr

(71 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumhelfoder för kattungar
  • Åldersanpassat recept
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Lifestage Kitten Fågel & Nöt, 400 g

Lucky lou Lifestage Kitten Fågel & Öring, 800 g 57 kr (71 kr / kg)
Lucky lou Lifestage Kitten Fågel & Nöt, 400 g 34 kr (85 kr / kg)
Totalpris: 91 kr
Beskrivning

Coola katter, se hit! Detta våtfoder ger din kattunge allt den behöver varje dag, med naturen som förebild. Det är inte bara en högkvalitativ näringsmässig grund för ett vitalt kattliv redan från början, utan smakar dessutom fantastiskt gott. För detta lämnar din katt gärna varje mus åt sidan.

  • Högkvalitativt helfoder för kattungar
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Med fjäderfä, öring och morötter
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen små portioner efter din katts behov tills den är fullvuxen. Anpassa därefter portionerna efter kattens kroppsbyggnad.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-14577
Innehåll: 800 g
EAN: 4262437740577
Tillverkarnr.: 14577
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Kitten
: Lifestage
Sammansättning

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Forellensud, 10 % Forelle, 2 % morötter, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,3 %
råfiber 0,3 %
Råoljor och fetter 5,3 %
Rohasche 2,8 %
Fuktighet 79 %
metaboliserbar energi 95,34 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1,5 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Kitten Fågel & Öring

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder